Ducati Desmosedici RR

V předvečer velké ceny v Mungellu Ducati představila Desmosedici RR. Tento motocykl je věrnou replikou okruhového speciálu Ducati pro MotoGP a mělo by se jednat o vůbec nejvýkonnější sériově vyráběný motocykl určený pro silniční provoz. Model RR je odvozen od motocyklu Ducati Corse Grand Prix racing Desmosedici GP6, na kterém Loris Capirossi a Sete Gibernau letos závodí v seriálu MotoGP 2006.

Ducati Desmosedici RR

Design


Design kapotáže aerodynamické vlastnosti věrně navazují na speciál Desmosedici GP6, přibyla jen nenápadná zrcátka s integrovanými směrovkami a dvoudílný světlomet, který krásně navazuje na otvor sání.
Celý projekt je nyní ve fázi přípravy výroby, která se rozběhne až v červnu příští rok a měla by uvést omezenou sérii přibližně 400 motocyklů ročně. Pokud už nyní víte, že bez ní nemůžete žít, můžete si ji již teď rezervovat u svého dealera Ducati, přičemž majitelé modelu Ducati 999R mají přednost.
Technika


Ve stručnosti alespoň pár základních technických údajů: Šestistupňová převodovka je kazetového typu se suchou spojkou. Čtyřválec V4 s objemem 989 ccm do L s desmodromickým rozvodem, čtyři titanové ventily na válec, asymetrické zapalování Twin Pulse, s dodávanou závodní výfukovou soustavou dává výkon přes 200 koní. Se standardním výfukem omezeným na 102 dB splňuje požadavky emisní normy Euro3.
V nabídce budou dvě verze Desmosedici RR - v červené barvě Rosso GP s bílým štítkem pro číslo na zádi, a Desmosedici RR 'Team Version' - s širokým bílým pruhem v barvách továrního týmu Corse.

Cena


Ptáte se jaká bude cena tohoto modelu? Odhaduje se kolem 50 – 55 000 EUR, což je v nyní v přepočtu (28,80 Kč / 1 EUR) cca 1 440 000 - 1 584 000 Kč . Už začínáte šetřit?

Doplnění:

Ducati již zveřejnila cenu motocyklu, která má být 45.000 EUR bez DPH. Vyúčtování bude provedeno po přepočtu kurzem aktuálním v době předání motocyklu zákazníkovi.

Wallpapers

Vybrané pozadí otevřete v novém okně, kliknete na obrázek pravým tlačítkem myši a následně zvolíte "Nastavit jako pozadí". Nebo si obrázek nejdříve uložíte ("Uložit obrázek jako...") na svůj počítač a posléze zpracujete.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist