Další zajímavosti z Motosalonu

Motocyklový veletrh, to je kromě nových motocyklů také velká nabídka příslušenství a doplňků pro jízdu i servis našich jednostopých miláčků. Podívejte se s námi na malou ukázku toho, co nás při procházkách mezi expozicemi zaujalo.

Další zajímavosti z Motosalonu
Kdo si chce svoji mašinu upravit podle svých představ a dosáhnout jedinečný design nebo třeba lepší okruhové časy, má na výstavě z čeho vybírat. Nabídka komponent je nekonečná a na většině těchto stánků také najdete nějaký ten upravený závodní kousek, kde se můžete inspirovat.
Ti z motorkářů, kteří mají hlouběji do kapsy, možná pro náhradní díly zamíří spíše tzv. „na vrakáč“. Jak to na takovém motovrakovišti může vypadat, nám názorně peřdvedl jeden z vystavovatelů, i když věřím, že ani u něj ve firmě je takhle poskládané na hromadu nenajdete.
Některé firmy ale mají nabídku náhradních dílů tak velkou, že na výstavě prezentují spíše její evropský katalog orientovaný na servisy a prodejce. Dozvěděli jsme se, že Motopoint rozšiřuje svůj záběr i na další země východní Evropy s doménou Motonet.biz.
Podobně i síť prodejen motorkářského oblečení a doplňků Bikers Crown má nabídku přesahující možnosti expozice, takže letos přivezla svoji úspěšnou loňskou expozici s několika motocykly a nastrojenými jezdci v drátěných klecích.
U Yshopu se zase tradičně zaměřují spíše na luxusnější třídu doplňků, v jejich expozici mě zaujala „neviditelná“ pláštěnka na závodní kombinézu, s jakými se můžete setkat v některých „mokrých“ závodech WSBK či MotoGP.

Ani motorky nerady chodí bosy, proto jsme na výstavě mohli vybírat i z nabídky terénního i silničního obutí. U Mitasu dokonce přišli s výstavním provedením enduro pneumatiky ve strakatém provedení.
Je libo stylové slajdry v dřevěném designu, případně s číslem vašeho oblíbeného jezdce? I to se mezi nabídkou závodních komponent na okruhovky najde.

Další vyhledávaná záležitost jezdců, kteří hledají nějaký ten koník navíc, laděné výfuky a s nimi související úpravy v sání vzduchu a dodávce paliva.

Dalším krokem každého ladiče je odpružení, tady mě ve velké  expozici společnosti ASP Group zaujala známá značka tlumičů FOX spolu s vitrínou s rozloženým tlumičem pro quady.
Na stejném stánku je k vidění také rozvážkový pizza - skútr. Ve velkém kufru se pizza sice za jízdy neupeče, ale rozhodně máte jistotu, že na jednu rozvážku zvládnete i objednávku třeba deseti jídel. Vtipným doplňkem jsou vyklápěcí stupačky.
Když už jsme zabrousili ke skútrům, zajímavou vychytávku jsem potkal na stánku MMB, a sice jde o integrální přilbu Marushin s o něco kompaktnějšími vnějšími rozměry, takže se vejde i do podsedlových schránek skútrů, kam by se jinak klasická integrálka třeba nevešla. 
I na stánku firmy Sumoto Brno, s.r.o. mají novinky pro letošní rok. Jedná se o přídavná světla, stupačky, textilní kufry a chrániče Barkbusters.
Na našem stánku Motorkáři.cz / Quadmania.cz naleznete kromě 2 terminálů připojených na internet také Superbikovou Yamahu R1 Tomáše Mikšovského, kterého si dnes odpoledne můžete osobně vyzpovídat. Vedle motocyklu je k vidění také závodní quad Matěje Olivy z týmu KO Racing připravená na blížící se mistrovství republiky v Cross Country.
Přehlídku vybraných zajímavostí z výstavy bych uzavřel posledním snímkem - ano, v Brně byl vystaven i nejnovější model z řady „dálníků“ Monotracer, o kterých jsme psali třeba v této reportáži.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.35
Známkováno: 23x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist