Nový naháč Buell 1125CR

Další novinkou pro příští rok je nový naháč odvozený od sportovního modelu Buell 1125R. Písmeno C v modelovém označení 1125CR má symbolizovat zařazení do skupiny Café-Racer. Sám Erik Buell jej ovšem označuje jako „napůl superbike a napůl streetfighter!

Nový naháč Buell 1125CR
Oproti sporťáku Buell 1125R, se kterým by továrna mohla příští sezónu zamířit do WSBK, se nový naháč liší absencí kapotáže a agresivním předním světlometem, který zvláště zepředu trochu připomíná výraz neméně „zlého“ motocyklu B-King. Má ale také jiné zpřevodování, aby lépe akceleroval, jak se na každého streetfightera sluší. Maximální výkon 146 koní při 9800 ot/min kapalinou chlazeného motoru V-Twin Buell Helicon, vyvinutého původně ve spolupráci s italským konstruktérem motorů Rotax, snad netřeba komentovat. Krouťák je na hodnotě 111 Nm při 8000 ot/min.
K dalším dosud známým technickým údajům patří suchá váha 170 kg, jinak na motocyklu najdeme další známé znaky značky Buell - například pohon ozubeným řemenem, nádrž v rámu motocyklu nebo přední jednokotoučová brzda na disku o obrovském průměru a na ní mohutný osmipístkový brzdič. Motocykl bude nabízen ve dvou barvách, červené Racing Red nebo černé Midnight Black a cena se dá očekávat mírně pod úrovní sporťáku 1125R.
Nové změny do roku 2009 dostanou i další modely, například všechny řady Buell XB budou nově vybaveny novým ozubeným řemenem Veyance Hibrex s technologií Flexten Plus, která byla původně vyvinuta pro extrémní nasazení právě v modelu 1125R.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.hsq_rijen
Objednat reklamu
TOPlist