Vodou chlazené R1200RT už příští rok?

Na jihu Francie právě probíhá testování nového cesťáku od BMW, a díky pozornosti (nebo dobrým zdrojům informací) tamních fotografů se na internet dostalo pár obrázků. Podle nich dostane nové R1200RT stejný kapalinou chlazený motor, jako R1200GS, které v těchto dnech přichází do prodeje.

Vodou chlazené R1200RT už příští rok?
Připomeňme, že nové GS dostalo kromě kompletně modernizovaného motoru také nový semi-aktivní podvozek, jinou zadní kyvku s kardanem, výfuk a řadu dalších vylepšení. Podobná modernizace teď probíhá u cestovního modelu R1200RT, které bude v nové podobě představeno pravděpodobně letos na podzim a v prodejnách jej uvidíme zhruba za rok.
Čtyři testovací kousky byly nedávno spatřeny na jihu Francie - kdo by si také nevšimnul skupinky motorek, pomalovaných černobílými klikyháky - a pohotový fotograf pustil jejich obrázky do světa prostřednictvím serveru moto-station.  Z fotek je patrné, že RT bude dalším modelem do kterého BMW použije vodou chlazený boxer, kyvku a kardan z GS. Výfuk má trochu jinou koncovku, ale nemusí jít o její finální podobu.
Čelní pohled ukazuje adaptivní světlomety, používané doposud na BMW K1600GT, které mění směr světelného kužele podle náklonu motorky a pomáhají lepšímu osvětlení vozovky při zatáčení. Kolem světel vidíme novou přední masku opatřenou otvory pro přívod vzduchu směrem k dvojici chladičů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.44
Známkováno: 9x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist