Policejní flotila se rozrostla o 40 motocyklů BMW R 1250 RT

Zástupci dopravní policie si minulý týden v Brně od společnosti Renocar převzali čtyři desítky nových motocyklů BMW. Jedná se o druhou část plnění veřejné zakázky, která čítala 55 strojů. Celkem už mají dopravní policisté od Renocaru k dispozici 190 motocyklů BMW.

„Jsme rádi, že obměna policejních motorek pokračuje,“ pronesl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch, který se předávání osobně účastnil. „Nové policejní motocykly nahradí a zároveň doplní stávající flotilu služebních motocyklů a umožní dopravním policistům efektivněji reagovat na aktuální situaci v silničním provozu,“ doplnil.

Policisté nyní sedlají devadesát motorek BMW 800 GT, šedesát silnějších BMW R 1200 RT a čtyřicet nových R 1250 RT.

„RT jsou bezkonkurenční volbou. Už předchozí verze R 1200 RT je vynikající, nyní se navíc navýšil objem o 50 cm³ a výkon narostl na 136 koní. Motor má skvělé vlastnosti díky technologii variabilního časování ventilů ShiftCam. Vynikají ovladatelností, sportovností, na silnici odvedou mnohdy lepší práci než populárnější modely GS. Heslo BMW ‚radost z jízdy‘ je tady rozhodně na místě,“ popsal parametry nových policejních přírůstků prodejce BMW motocyklů v Renocaru Pavel Cihlář a popřál policistům mnoho šťastných kilometrů.

BMW je prý navíc poměrně specifické tím, že policejní motorky přímo vyrábí, už z fabriky tak vyjedou doplněné o všechny nezbytné speciality jako jsou majáky. Jiní výrobci policejní motorku obvykle dotváří až následnou úpravou.

Také sami policisté si nemohou své nové „bavorské“ stroje vynachválit. „Máme zpětnou vazbu přímo od řidičů, že jsou neskutečně spokojení. S kvalitou podvozku, ovladatelností, celkovým zpracováním,“ řekl provozní ředitel Renocaru Radek Holcmann. Pro ČTK v podobném duchu obměnu komentoval i šéf policejního mototeamu Jihomoravského kraje Petr Matoušek: „Motocykly BMW používáme už dva roky. Pro výkon služby to jsou nejlepší motocykly, které jsme kdy měli.“

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (8x):
Motokatalog.cz
Související firma
  • RENOCAR

    RENOCAR: Prodej nových motocyklů, demo i zánovních motorek BMW Motorrad. Největší autorizovaný servis na Moravě včetně pneuservisu. Pult náhradních dílů a butik s nabídkou vybavení jezdce a originálního příslušenství BMW. CO VÁS U NÁS ČEKÁ? 1. PRODEJ: Nejmodernější koncepce salónu v Evropě 2. S...
TOPlist