ktm_kveten_duke_keys
Nové malé BMW spatřeno při testování

Špionážní fotografové jsou stále ve střehu. Jeden z nich nadávno zachytil v akci testovací motocykl, který by podle všeho mohl být novým modelem BMW. To se, jak ostatně naznačují dohody z minulého roku, chystá vtrhnout na trh malých motorek. Zde chce německá značka konkurovat motocyklům jako KTM 390 Duke, YZF-R3 nebo Kawasaki Z300.

Podle fotek můžeme s docela velkou jistotou říci, že se jedná o zatím zamaskovanou verzi modelu Draken, který TVS představilo před časem. BMW s touto indickou společností podepsalo dlouholetý kontrakt na spolupráci, o kterém se ví od minulého roku a který by měl dát vzniknout právě novým, maloobjemovým modelům.
Nejmenším motorem v současné nabídce BMW byl jednoválec o objemu 650 ccm. Bavorská značka chce ale jít ještě níže a zacílit na majitele řidičáku A2. Původně představený Draken pracoval s motorem o objemu 300 ccm, což je ovšem relativně málo oproti malému Dukovi od KTM, který disponuje 390 ccm. Okolo společného stroje z dílen BMW a TVS, který má v současnou dobu známý jen kódový název K03, tak panují dohady o použití většího motoru.
Kdy se dočkáme definitivní verze, to je zatím ve hvězdách. Pokud ale vše půjde podle plánu, mohli bychom se prvního stroje BMW-TVS, vyráběného v Indii a prodávaného v Evropě, dočkat již na podzim letošního roku.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):TOPlist