Nové BMW S1000RR + video

O vývoji superbikového závodního motocyklu BMW pod kódovým označením K46 se již hovoří přes rok, až dnes jsme se však dočkali prvních oficiálních fotografií modelu BMW S1000RR, se kterým by bavorská značka měla zasáhnout do bojů šampionátu World Superbike 2009. Modely startující v WSBK musí být podle homologačních pravidel v prodeji také v civilní verzi pro silniční provoz, proto se ke konci roku 2009 můžeme těšit také na prvních tisíc kousků tohoto stroje ve verzi určené pro veřejnost. S opravdovým nárůstem výroby se ale počítá až v roce 2010.

Nové BMW S1000RR + video
Civilní verze modelu BMW S1000RR by měla podle cílů konstruktérů disponovat výkonem 190 koní na hmotnost 190 kg, další technické a konstrukční údaje zatím nebyly oznámeny, zmíněna byla pouze kontrola trakce, závodní řazení, odpružení Ohlins a brzdy Brembo. Podle zahraničních webů prý také jdou řeči o nějaké specialitce v oblasti hlavy válců a zazněla spekulace o pneumaticky ovládaných ventilech s variabilním časováním.

BMW i nadále dbá na svou pověst pohodlných a bezpečných motocyklů a hned novináře ujistilo, že také nové S1000 bude pohodlný a snadno ovladatelný motocykl. Jeho cena by se navíc neměla pohybovat v závratných výšinách, jako je tomu například u homologační edice dvanáctistovky Ducati 1098RR. Motocykl by prý měl být i po cenové stránce schopný konkurovat japonským litrům - zatím se jim tak trochu blíží i celkovým designem, co říkáte?
Co se závodní stránky tohoto projektu týče, BMW si nasadila vysoké ambice a hned v první sezóně 2009 se chce zařadit do první desítky a v dalším roce už to dotáhnout na stupně vítězů. V závodním týmu BMW by měli startovat dva jezdci, jeden zkušený mazák a jeden slibný mladý střelec.


Příští rok to bude v WSBK každopádně mazec. Do ustálených poměrů, které by se daly označit relací „Japonci vs. Ducati“, vtrhne KTM se svým modelem RC8 , dá se očekávat nástup Buellu R1125 a to ani nemluvím o Aprilii s chystaným strojem RSV4.


Osobně se mi chce zvolat MotoGP je mrtvé, ať žije WSBK!

Jak se vám nové BMW líbí?

Jaký je váš názor? Hlasujte v anketě a diskutujte v komentářích. Hlasovat mohou přihlášení nebo registrovaní uživatelé.

  1. Hlasováno: 214x
  2. Hlasováno: 133x
  3. Hlasováno: 11x

Hlasování

Dotazník se zobrazí pouze přihlášeným uživatelům. Nejste bohužel přihlášení, tuto akci můžete provést v pravém horním rohu nebo se nově registrovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist