faber_aprilia
BMW představuje nový komunikátor

Malý, jednoduchý, dostupný, tak by ve zkratce šel představit nový komunikátor Fit-for-All od BMW, díky kterému můžete využít TFT displej svého bavoráka na maximum a zpříjemnit si dlouhé cesty komunikací nejen se spolujezdcem.

Drobná krabička s sebou přináší hned několik výhod, ale také jednu nevýhodu. Začneme výhodami. Za prvé je to cena. Bez pár stovek čtyři tisíce za originální bluetooth komunikátor BMW nám přijde jako sympatická cena. Dále je to velikost, krabička je malá a lehká, takže ji na přilbě ani nepostřehnete, navíc z ní nijak extrémně netrčí, což je zase plus vzhledem k odporu vzduchu. Fajn také je, že je kompatibilní se všemi přilbami BMW Motorrad (kromě otevřeného Bowlera) a problém není ani s montáží do ochranných pomůcek jiných výrobců. Samozřejmá je také kompatibilita s existujícími komunikátory BMW, takže pokud už nějaký máte a chystáte se něco pořídit třeba pro drahou polovičku, můžete sáhnout po téhle novince.

A co nevýhody? S velikostí souvisí hlavně to, že jde primárně pouze o připojení se spolujezdcem, telefonem, navigací nebo TFT displejem. Pokud toužíte po pokecu ve velké skupině, budete muset dokoupit ještě komunikační modul Bike-to-Bike, který vychází na 6882,-. Potom už si ale pokecáte s posádkami až šesti dalších motocyklů, které jsou tímto systémem také vybavené. V případě Bike-to-Bike modulu je dosah mezi dvěma jednotkami 300 metrů, v případě velké šestičlenné skupiny jsou to až 2 kilometry. Modul Bike-to-Bike krmí baterie, která by měla vydržet až 12 hodin, což by na celý den v sedle mělo bohatě stačit.

Samotný interkom má na sobě 3 tlačítka, kterými se kompletně ovládá plus je tady ještě mobilní aplikace. V ní jde například nastavit, jestli vaše skupina bude uzavřená nebo se s vámi budou moci vybavovat i cizí lidé. Jinak je to bluetoothová klasika. Interkom umožňuje poslech hudby, což platí i pro spolujezdce, telefonování spárovaným mobilem, přijímání navigačních pokynů a hlavně už zmíněnou komunikaci se spolujezdcem. Tu vám zpříjemní systém automatického potlačování hluku po dobu až 8 hodin, než se vybije baterie. Pokud vás tahle novinka zaujala a patříte mezi fanoušky modrobílé vrtule, ptejte se na ní u svého dealera.

Informace o redaktorovi

Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):faber_motoguzzi
Objednat reklamu
TOPlist