BMW má nového šéfa designu

Firma BMW včera oznámila, že David Robb, který u mnichovského výrobce působil posledních deset let na pozici vicepresidenta pro design motocyklů, od společnosti odchází. Na jeho místě jej vytřídá Edgar Heinrich, další dlouholetý designér BMW.

BMW má nového šéfa designu
David Robb pochází z amerického Bostonu, kde vystudoval automobilový design. Pro BMW pracoval celkem 19 let, a má velký podíl na současné image značky. Za své největší úspěchy může považovat modely S1000RR a R1200GS, ale párkrát naopak šlápnul vedle. Cruiser R1200C se nikdy ve své kategorii nestal vážnou konkurencí, a ani zastřešený skútr C1 se nazapsal mezi prodejní šlágry.

Edgar Heinrich, který odcházejícího šéfa designu ode dneška ve funkci nahradí, nastoupil k firmě BMW v roce 1986. Pracoval rovněž jako vedoucí návrhář a mimo jiné se s Davidem Robbem sešel v jednom týmu při vývoji  úspěšného supersportu S1000RR. Před dvěma lety Heinrich odešel k indickému výrobci automobilů a motocyklů Bajaj Auto, a nyní se vrací zpět k BMW.
Oficiální zprávy mlčí o důvodech, které vedly u BMW Motorrad k tak významné personální změně a navíc v době, kdy BMW jako jeden z mála motocyklových výrobců zažívá nevídané komerční úspěchy. Spekuluje se o tom, že mezi Robbem a vedením koncernu docházelo poslední dobou k neshodám.
S větší pravděpodobností však můžeme předpokládat, že David Robb ani po svém odchodu od BMW  nebude muset zanevřít na své největší koníčky - akrobatické létání a golf.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist