Bitka ve Speedway GP

Následující záběr připomíná spíše videosekvenci ze zápasu kanadsko-americké NHL. Nicméně popisovaná událost se stala při Grand Prix Velké Británie, v Cardiffu. Jejími aktéry byli talentovaný ruský mladík Emil Sajfutdinov (devatenáctiletý vítěz letošní Velké ceny České republiky) a jedenatřicetiletý Angličan Scott Nicholls.

Bitka ve Speedway GP


Okamžik, po kterém vzplály vášně, se stal v páté jízdě závodu. Čtvrtý Nicholls v poslední zatáčce před cílem vyvezl předním jedoucího rusa mimo ideální stopu. Sajfutdinovi se zřejmě nelíbil způsob, jakým to domácí Brit provedl a po kontaktu motocyklů přišel na řadu i kontakt pěstní.

Situaci těžko posuzovat, je pravda že plochá dráha je velice tvrdým sportem a takovýchto soubojů je na dráze k vidění poměrně dost. Na druhou stranu se jedná i o sport velice nebezpečný, plochodrážní speciály nemají brzdy a proto kterýkoliv kontakt zavání zraněním jezdce. Také je pravdou že ruský mladík se díky svému dravému stylu dostává do sporu i s jinými jezdci GP, Nicky Pedersen by mohl vyprávět... .Podle posouzení disciplinární komise si však oba závodníci odnesli pokuty- Sajfutdinov 600 a Nicholls 500 dolarů.
Závěrem je nutné připomenout i výsledky sportovního klání. Britskou Grand Prix vyhrál Jason Crump, za ním se umístili Fredrik Lindgren a Hans Andersen. Celkové pořadí vede po pěti závodech Jason Crump s 98 body, druhé místo drží „bitkař Emil“ s 67 body a na třetí příčce průběžného pořadí se nachází veterán, který se včera představil v české extralize v barvách Mšena, Greg Hancock s 59 body.

Další závod hostí 1.8. Daugavpils v Lotyšsku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist