Beseda s Jardou Šímou

Jarda Šíma se před deseti dny vrátil do republiky z Dakaru a následné cesty po Africe, vzpomínky a zážitky z cesty si však bude ještě nějaký čas oživovat. Je hodně fandů značky Jawa, kteří chtějí vědět, jak si vedla šestsetpadesátka Dakar v těžkých podmínkách. A je také dost těch, kteří fandí cestovatelským aktivitám Jardy a obdivují výkon jeho ženy Lenky coby spolujezdkyně nejen na této cestě Afrikou.

Beseda s Jardou Šímou
Proto byla bezprostředně po výstavě Motocykl pomocí internetu a SMS zpráv svolána akce, která se domluvila vlastně až v neděli na výstavě. Důvodem k takto rychle svolaným besedám je skutečnost, že Jarda co nevidět obuje boty z toulavého telete, skočí na nějakou motorku a uvidíme ho zase na podzim…a to už zase většinou přemýšlí o dalším dakaru na Dakaru..
Prostor pro středeční besedu poskytla Jawa v podnikové prodejně Praha v Kodaňské ulici. Pořadatelství, jak to běžně v této prodejně s akcemi bývá, se chopili obětavci z Volného Setkání Jawařů.




Úderem 18 hodiny, v prodejně pak symbolicky zvukem klaksonu, skončila otvírací doba a byla zahájena první část besedy. Ta probíhala kolem autenticky zaprášeného motocyklu. Jarda zde popsal úpravy, které doznal testovaný motocykl před delší převážně na písek bohatou cestou.
Poté se 38 účastníků besedy přesunulo do horního patra budovy, tedy opravdu symbolicky na půdu Jawy, a zde si vyslechli poutavé vyprávění Jardy k jednotlivým fotografiím pořízeným na 14 000 km dlouhé cestě. Tečkou bylo předání vzkazu generálního ředitele, který Jardovi Šímovi poděkoval za příkladnou propagaci Jawy, a Jardovo veřejné poděkování Lence za vzorné spolujezdcování. A kdo někdy seděl na tandemu, ví své… Když už jsme u toho děkování, tak dodatečně připojuji veřejnou pochvalu VSJ za obětavou pomoc při pořádání.

Vy, kteří se nedostali na výstavu Motocykl a na výše popsanou narychlo svolanou akci, máte ještě několik příležitostí. Beseda se opakuje tuto sobotu od 13:00 hod. na stejném místě. Příští týden bude motocykl vystaven na slovenské výstavě Motocykel v Bratislavě. Po návratu se uskuteční ještě jedna beseda a to v místě mateřské továrny v Týnci nad Sázavou. Bude to dne 28.3.2007 v zasedací síni městského úřadu od 17:30 hod.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist