hsq_svartpilen_701
Bajaj Pulsar 400 SS a 400 CS

Indický motocyklový průmysl je na vzestupu a dnes už není takovou raritou kvalitní a designově velice povedená motorka z této země plné kontrastů. Jednou ze známějších indických značek je Bajaj, která je zároveň distributorem modelů Kawasaki Ninja a KTM Duke. Dvě horké novinky byly představeny na výstavě Auto Expo v Novém Díllí.

Bajaj se předvedl s naháčem 400 CS a se sportovní 400 SS. Bajaj těží ze spolupráce s rakouskou KTM a oba modely pohání motor odvozený z KTM 390 Duke, tedy jednoválec o objemu 375 ccm. Motor je usazen v hliníkovém rámu vlastní výroby. Přesná data o výkonu nejsou známa, ale pokud budeme vycházet z původních hodnot KTM, tak by oba modely měly být hbité mašinky!
Pulsar 400 CS designově vychází ze staršího a slabšího modelu Pulsar 200 NS, kde je rovněž namontován motor KTM (konktrétně z Duke 200). I tak ale jde i povedený stoj, který disponuje USD přední vidlicí (oproti 400 SS, která má klasické teleskopy). Červená barva dodává ten správný agresivní look.
Druhý model, Pulsar 400 SS, se může chlubit přední maskou, která se rozhodně nemá za co stydět. Dva menší světlomety, povedená krátká koncovka výfuku a pěkná žlutá barva je slušivým mixem pro supersport nižší střední objemové třídy. Oba motocykly dále disponují  kotoučovými brzdami s ABS, digitálním budíkem nebo krásnými disky kol.
KTM jednoduše ví, do čeho investovat. Se správnou cenovkou na evropských trzích by Bajaj mohl slušně prorazit a pořádně zčeřit vody střední objemové třídy. Motor by měl být nejvyšší kvality, a pokud bude na stejné úrovni i dílenské zpracování, rozhodně se bude jednat o zajímavou položku. Zatím ovšem není známá dostupnost ani cena.

A je jen dobře, že se do hry o náročné evropské zákazníky dostávají i jiní, než zaběhlí výrobci z Japonska nebo Evropy.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):
Motokatalog.czTOPlist