yamaha_srpen
Ariel vyjíždí s novinkou Ace R

Britská značka Ariel se vrátila na scénu před dvěma lety s modelem Ace, a za tu dobu stihla vyrobit a prodat všech padesát kusů z limitované série. Díky tomu, že zájem o tyto exkluzivní motorky splnil očekávání, teď firma přichází s ještě vymazlenějším kouskem. Ariel Ace R má výkonnější motor, lepší specifikace a samozřejmě také vyšší cenu.

Základem motorky zůstává vidlicový čtyřválec z Hondy VFR1200, který však v tomto případě Mark Woodage z MJW Specialists naladil na 201 koní (z původních 170) a 143 Nm (z 98).  Asi není třeba dodávat, že v agregátu jsou nové prakticky všechny vnitřnosti. Aby jezdec mohl využít výkon skutečně naplno, bude mít k dispozici i rychlořazení Translogic, které používají závodní týmy ve WSB a MotoGP.

Hliníkový rám pochází rovněž ze standardního modelu Ace, podle výrobce je však při stejné tuhosti o něco lehčí. Ostřejší sklon hlavy řízení změnil geometrii ve prospěch rychlejšího zatáčení, ale tento parametr lze - stejně jako třeba výšku stupaček a další ergonomické prvky - upravit podle přání zákazníka. Odpružení dodal opět Öhlins, a také tady najdeme několik vylepšení proti základu. Brzdový systém Nissin tvoří dva přední šestipístkové třmeny a zadní dvoupístek, součástí výbavy je ABS i kontrola trakce.

Na váze se šetřilo skutečně všude. Karbonová kapotáž je prý lehčí o celých 65 %, polovinu hmotnosti ušetřily karbonové ráfky od BST. Výsledek konečného vážení však nebyla oficiálně potvrzen. Známá je však prodejní cena, která začíná v přepočtu na částce 1,5 milionu korun. Na první pohled je to dost peněz, ale vzpomeňte kolik si počítá například české FGR za model Midalu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (14x):
Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist