Keanu "Neo" Reeves představuje KR GT-1

Keanu Reeves, známý hollywoodský herec a hvězda filmové série Matrix, je mimo jiné velkým fanouškem motorek. Koncem roku 2012 založil s customérem Gardem Hollingerem firmu Arch Motorcycles a nyní je spuštění prodeje prvotiny KR GT-1 na spadnutí.

Keanu Reeves se s Garedem Hollingerem, majitelem dílny County Choprods, seznámil roku 2007, kdy si Keanu nechal na zakázku vyrobit jeden motocykl. Práce na motocyklu se protáhla na pět let a ti dva si zřejmě padali do oka, protože svůj výtvor nyní chtějí dostat do masové produkce pod společnou značkou Arch Motorcycles.
Při založení firmy, v říjnu 2012 k tomu Hoolinger řekl: „Máme společnou vizi. Začlo to myšlenou stavby výkonného a moderního stroje. Výsledek vypadal jako tovární motocykl, ale takový, jaký jsme neviděli. Je to unikát a my se nemůžeme dočkat, až ho uvedeme do prodeje!“
Reeves, velký fanda do motorek, k tomu dodal: „Jsem chlápek, co miluje všechno okolo motorek – zvuk, styl, funkční estetiku, ale ze všeho nejvíc zážitek z jízdy. Já už mám s motocykly hodně zkušeností a nyní bych svoji vášeň rád sdílel s celým světem.“
Nyní se zdá, že je spuštění prodeje prvního modelu KR GT-1 za dveřmi. Motorka je poháněná motorem Harley-Davidson v S&S úpravě, který je zasazen v rámu vlastní výroby. Na dalších komponentech se vůbec nešetřilo, takže nepřekvapí kompletní podvozek od Öhlins, šestipístkové brzdy Beringer nebo velké množství frézovaných dílů z hliníku. Krásná leštěná kapotáž a drátovaná kola vypadají opravdu luxusně. Cena je zatím neznámá, ale je jasné, že to nebude zrovna levná záležitost. Hold to není mainstream pro každého a za to se platí.

Video

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Informace o redaktorovi

Roman Daněk - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (20x):
Motokatalog.czTOPlist