ktm_duke_890gp
Přehled značkových dnů a testovacích akcí

Po nedávných hubených letech se to opět na jaře začíná hemžit značkovými akcemi a testovacími dny, kde se můžete svézt na nových strojích. Pro lepší orientaci vám přinášíme krátký přehled.

BMW

Jak už jsme psali v samostatném článku (protože toho má letos BMW opravdu hodně), tak je tu možnost vybírat ze 77 testovacích motorek u jednotlivých dealerů, navíc se letos koná sedmý ročník okruhového ježdění RR Days a vrcholem letošní sezóny je první sraz pořádaný českým BMW. Víc informací najdete ve zmíněném článku, včetně cen nebo přímo zde.

 

Ducati

Flotila testovacích motorek Ducati letos vyráží na svou tour už po sedmé. Seriál začíná 28. dubna v Milíně u Příbrami, další zastavení budou 5. května v Brně, 12. května v Českých Budějovicích, 19. května v Děčíně, 29. května přivítá fanoušky rudých strojů Mladá Boleslav, 2. června pak Slušovice a závěrečný termín je 8. - 9. května v Hradci Králové.

Pro svezení si samozřejmě nezapomeňte řidičák, občanku, potřebné oblečení a peníze. Jednak kauci (20 000,- na Scramblera a Monstera 821 a 30 000,- na ostatní modely) a také na samotné svezení (500,- na Scramblera a Monstera 821 a 750,- na ostatní modely). V ceně pak je pojištění s 10% spoluúčastí, benzín a oběd.

Podle podobných pravidel bude probíhat i půjčování motorek v rámci Ducati Dnu v Mostě. Ten se uskuteční 20. června. Testování novinek bude probíhat v běžném provozu, na okruhu se svezete na své motorce. Pro další informace sledujte web.

Letos je u červených i jedna úplná novinka. V rámci pohodového rodinného festivalu Motoemotion s termínem 1. 6. - 3. 6. proběhne akce s názvem Ducati Scrambler Land of Joy. Součástí budou rozličné atrakce a soutěže, hlavně ale početná testovací flotila nových Scramblerů 1100. Kdo má zájem o tuhle novinku, neměl by tu chybět. Pro více informací sledujte stránky Ducati a facebook Motoemotion festivalu.

Harley-Davidson

U H-D letos hraje prim oslava 115 let značky. V rámci něj budou v Praze od 5. do 8. července tři demo trucky s celkem 67 motocykly. Stačí si vzít platný řidičák, oblečení s dlouhým rukávem a nohavicemi, pevné obutí a můžete vyrazit na 30 minutovou vyjížďku vedenou zkušeným Road Captainem. Pokud je to pro vás málo, není nic jednoduššího, než si domluvit bezplatnou zkušební jízdu u jednoho z dealerů pomocí webového formuláře.

Honda

I u Hondy můžete v případě zájmu o testovací jízdu kontaktovat nejbližšího dealera a on vám rád vyjde vstříc. Zájemci o nový model Africa Twin, Africa Twin Adventure Sports a X-ADV můžou letos navštívit Honda Africa Twin Test Days v Motorlandu v Bělé pod Bezdězem, který se právě připravuje. Video z minulého ročníku naleznete tady. Jeho termín je 10.  - 12. května 2018. Bližší informace zveřejní Honda příští týden na svých stránkách, stejně tak detaily k HONDA FESTU 2018, jehož devátý ročník se odehraje 22. – 26. srpna 2018 v Harrachově. Na akci je možné se zaregistrovat od příštího týdne prostřednictvím některého z autorizovaných prodejců motocyklů Honda.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Kawasaki

Green Days 2018 propuknou 28. 4. na Sečské přehradě, odkud kamion pojede do Hradce Králové (5. 5.), Prahy (12. 5.) a Písku (19. 5.). Potom se odebere na Moravu, kde se zastaví 26. května v Olomouci, 2. června v Třebíči, 9. června v Českém Těšíně, 10. června v Ostravě a 16. června v Hustopečích. Závěr tour proběhne 23. 6. v Liberci respektive 30. 6. ve Zruči nad Sázavou. Všechny dostupné motorky je možné otestovat zdarma (kromě Ninji H2 SX), stačí pouze složit kauci. V polovině dubna Kawasaki spustí rezervační kalendář, takže nezapomeňte sledovat jejich stránky.

KTM

Pro fanoušky svezení na tradičním festivalu v Motorlandu Bělá máme bohužel smutnou zprávu. Velký festival tak, jak ho známe z minulých let, nebude. V květnu ale u jednotlivých dealerů vypuknou Orange days 2018, takže zájemci o "oranžády" nebudou o svezení ochuzeni. V případě zájmu o svezení na některé z oranžových novinek také můžete kontaktovat svého dealera, rád vám vyjde vstříc.

Orange days 2018

Odstartujte sezonu 2018 s novinkami KTM a rezervujte si testovací jízdu přímo u svého KTM prodejce! Dohodněte si testování nových modelů KTM i během Oranžových dnů – KTM ORANGE DAYS! Tohle jedinečné otevření sezony pro Vás připravují KTM prodejci v těchto dnech:

 • 2.5. - 3.5.2018 – UNIVOK / LIBEREC
 • 4.5. - 5.5.2018 –  KTM RACETOOL / PRAHA 4
 • 4.5. - 5.5.2018 – KTM TROJAN / HRADEC KRÁLOVÉ
 • 11.5. - 12.5.2018 – AMD – ZDENĚK NETOLICKÝ / SVITAVY
 • 22.5. - 23.5.2018 – KMOTO / VLAŠIM
 • 25.5. - 26.5.2018 – KTM AUTONOVA / BRNO
 • 25.5. - 26.5.2018 – FLASH TEAM / MLADÁ BOLESLAV

Piaggio (Aprilia, Moto Guzzi, Vespa)

Už tento víkend proběhnou A – Days, v rámci kterých můžete otestovat vybrané stroje Aprilia a Moto Guzzi. V Praze to je nový Shiver, Tuono RR a Moto Guzzi California Touring SE, v Brně můžete kromě Shivera zkusit Tuono Factory nebo Dorsoduro ale také Guzziny V7 Stone, V9 Bobber, California Audace Carbon. Ostrava nabídne Shivera, Dorsoduro, Tuono Factory, Guzzi V7 Special, V9 Bobber a California Touring SE. Čtyřicetiminutové jízdy jsou zpoplatněné 500 Kč (které vám samozřejmě při koupi stroje odečtou) a je nutné složit 20 000 Kč kauci (u Tuona 40 000 Kč). Populárních italských skútrů Vespa bude pro zákazníky v ČR připraveno přibližně 30, takže můžete kontaktovat svého dealera a určitě si vyberete. Více informací naleznete v tomto článku.

Suzuki

Od Suzuki zatím žádné konkrétní informace nemáme, ale vzhledem k oblíbenosti akcí V-Strom Academy a Motocyklový Den žen očekáváme, že se i letos odehraje něco podobného, ne-li rovnou další pokračování. Jakmile budeme vědět víc, hned dáme vědět nebo sledujte jejich stránky.

Triumph

Zájemci o svezení na ostrovních strojích mají možnost domluvit si testovací jízdu u jednotlivých dealerů (Praha, Brno, Olomouc). Například v Praze je v současné době k dispozici Bonneville T 120 a Street Cup.

Yamaha

Yamaha Tour 2018 odhalí temnou stranu Japonska, ale možná i tu vaši. V rámci šňůry pořádané spolu s jednotlivými dealery můžete vyzkoušet novou MT-07, Tracera 900 GT nebo některý ze stylových biků z řady Heritage. Akce začíná v Nové Pace, kde můžete Yamahy vyzkoušet od 16. 4. do 21. 4. a vyvrcholí letním Yamaha Summer Festivalem na brněnském Automotodromu 28. a 29. července.

Termíny Yamaha Tour:

 • 16.4. - 21.4. Nová Paka
 • 23. 4. – 28. 4. Hradec Králové
 • 30. 4. – 5. 5. Praha
 • 10. 5. – 12. 5. Písek
 • 14. 5. – 19. 5. Pardubice
 • 18. 5. – 19. 5. Brno
 • 21. 5. – 27. 5. Ostrava
 • 28. 5. – 2. 6. Chomutov

Registrovat k jízdám se můžete u jednotlivých dealerů, kde najdete také bližší informace o podmínkách.

 

Informace o redaktorovi

Honza Zajíček - (Odebírat články autora)
Jiří Jevický - (Odebírat články autora)
Press - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 18 Kč od 9 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):motoguzzi_kveten
Objednat reklamu
TOPlist