journeyman_unor
Koncept Aprilia 4VUN - spojení Caponordu a Tuona

Na stránkách umělecké komunity deviantART se objevila série zajímavých konceptů, jejiž autorem je zřejmě velký fanoušek motocyklů z Noale. Uživatel s přezdívkou tuliakbay si vzal do elektronického pera modely Caponord 1200 a Tuono V4, a virtuálně ztvárnil svojí představu ideálního křížence těchto dvou Aprilií. Jeho vize mají rozhodně něco do sebe.

V poslední době není o podobné koncepty nouze - hodně aktivní je v tomto směru například  Oberdan Bezzi, který vytunil tříválcem od Yamahy modely TDM, Ténéré nebo Worldcrosser.  Paradoxem je, že italští designéři si obvykle berou do parády motorky zahraničních značek, a jejich domácím produktům se zase věnují cizinci. To je i případ konceptu Aprilia 4VUN, který pochází z Německa.
Návrh vznikl spojením maxi-endura Caponord 1200 a naked biku Tuono V4, přestože na první pohled se mnohem víc podobá Caponordu. Důkladnější prozkoumání a porovnání s původní podobou obou modelů ale ukáže řadu designových i technických rozdílů.
Vezmeme to od základu: rám, motor a kyvka pochází ze sportovního naháče, přední vidlice už ale vypadá jako z poslední generace italského maxi-endura. Sedlová část a nádrž - to už jsou zase známé tvary Tuona, a přední maska nezapře inspiraci u nového Caponordu. I když stejně tak by se za její vzor dalo označit i několik dalších modelů od Aprilie.
Německý designér představil na webu hned několik verzí svého konceptu a oblékl je do zajímavé grafiky. Některé z nich dostaly pod přední světlo dokonce typický "enduro-zobák". Je jenom s podivem, proč se ho nedočkaly expediční stroje na drapácích, kterým by určitě slušel. Každopádně autorovi konceptu nelze upřít dostatek fantazie, ať už při práci s grafikou, tak při vymýšlení názvů pro jednotlivé verze. Označení CapoCino, CapoSud 1200 nebo CapoSport nás fakt baví. Jak by se vám líbilo, potkat  podobnou motorku na silnici?
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (13x):TOPlist