Anketa Motocykl roku 2007

I letošní jaro proběhne kromě výstavy Motocykl také další pravidelná akce, kterou je anketa Motocykl roku 2007. Hlasovat můžete prostřednictvím kupónů vystřižených z motočasopisů, dále pomocí hlasovacích lístků přímo na výstavě v Praze. Pro naše návštěvníky ale bude určitě nejjednodušší vyplnit odpovědi přímo na webu www.motocyklroku.cz, kde také najdete přehled soutěžících motocyklů v jednotlivých kategoriích a podrobná pravidla.

Anketa Motocykl roku 2007
Hlavní změna proti loňsku se týká vyhlášení výsledků - letos se nebude konat „zábavná“ televizní show na Primě, místo toho bude motocykl roku vyhlášen na motorkářském plese na konci dubna v Praze.
Jako hlavní lákadlo k účasti v anketě je připravena

hlavní cena

v podobě nového motocyklu Honda CBF600S. K zahození není ani druhá cena - skútr Aprilia 50 Scarabeo, nebo motocyklová navigace Garmin ZÜMO 550 jako třetí cena. Cen je ještě dalších sedm, úplný výčet najdete na uvedené adrese. Podívejme se, jaké modely výrobci postavili do soutěže v jednotlivých kategoriích.

Kategorie

Naked bikes

obsahuje devět naháčů, většinou nové či inovované modely představené letos na podzim na Intermotu nebo v Miláně. Trochu zvláštně působí nominace modelu H-D VRSCDX Night Rod, ale v Americe takhle asi opravdu chápou naháče. Trochu smutně v této konkurenci působí nominace Jawy 250 Travel. Nezbývá než doufat, že tato reinkarnace bývalé třistapadesátky s novým čtyřdobým motorem z Číny pomůže značce Jawa v dalším rozvoji. Vždyť v tomto segmentu dosud byla chudá konkurence - pouze Honda CBF250, proto i Yamaha vybrala podobný směr jako Jawa a uvede na trh novou dvěstěpadesátku YBR s čínským původem.

Je škoda, že letos chybí vítěz z minulých ročníků mezi naháči - značka Ducati. Snad ještě větší škodou je zařazení nominované Moto Guzzi 1200 Sport namísto do Naked bikes mezi Cestovní silniční motocykly.

Choppery

- i zde jsou vidět novinky od všech čtyř japonských značek. Nemůže chybět Harley-Davidson se Softailem, účastní se také rekordman v objemu motoru Triumph Rocket III. Škoda, že české zastoupení do názvu nepřipsalo údaj o objemu motoru - mezi laiky navštěvujícími výstavu to bývá to hlavní sledované kritérium. Mezi novinky z Číny patří Yuki 400 Spyder, k dispozici však je pouze jedna fotografie zezadu a na českém webu Yuki tento model zatím chybí, takže s posouzením si budeme muset počkat na výstavu. I tato kategorie má určitou mezeru - kde jsou Guzziny? Ale je pravda, že nová klasika Moto Guzzi 940 Custom teprve míří do výroby, takže na ni přijde řada až příští rok.

Kategorie

Skútry a mopedy

má rozpětí od tříkolového Piaggio MP3 až po Jawa New Pionýr 50Q, za evropské výrobce se postavil pouze Peugeot s technickou lahůdkou Jet Force 125 Kompresor.

Endura včetně cestovních

- tato široká kategorie nabízí novinku BMW G650 Xchallenge, pak dva vyloženě terénní modely Kawasaki KLX 450R a Yamaha WR450f. Dále KTM 990 Adventure, která je k silnici a cestování trochu smířlivější, a nakonec Triumph Tiger, který už ale terén má pouze v rodokmenu. Krásnou neznámou je Yuki 200SM, o které ale webové stránky Yuki také mlčí. Na fotce vypadá vcelku k světu, na podrobnosti si budeme muset počkat na výstavu. Snad ji nepotká osud pěkného naháče Yuki 250 Sport, která předloni zazářila na výstavě a v prodeji se neobjevila.

Cestovní silniční motocykly

nabízejí jedinou nominaci opravdového GT cesťáku v podobě Yamahy FJR 1300AS. Cestování určitě budou dobře zvládat i cestovní endura Ducati Multistrada 1100 a Kawasaki Versys, škoda že se do stejné kategorie také nevešel výše zmíněný Triumph Tiger s podobným zaměřením. Poslední dva - adepti Suzuki Bandit 650S a hlavně Moto Guzzi 1200 Sport, by možná mohli hájit čest spíš mezi naháči.

Sportovní silniční motocykly

zahrnují nové modely pro tuto sezónu a milovníci rychlých kapotáží to budou mít s výběrem opravdu těžké. Budou to šestky Honda CBR600RR a Kawasaki Ninja ZX-6R či litry Suzuki GSX-R 1000 nebo Yamaha YZF R1? Osobně ale myslím, že nová Ducati 1098 svým šarmem okouzlí nejvíce lidí a tipoval bych ji i na nejpravděpodobnějšího vítěze celé letošní ankety.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist