ktm_srpen
VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
cmiral
cmiral (5) napsal Dnes v 11:13

Dělal jsem A v roce 1988 a bez šaškáren a žiju.

eliasex

Ja dodělal pred tydnem A. Cena 7500. Pak teda ty poplatky komisaři sle to je vsude... Rozsiroval jsem si B a fychtla takze jsem chodil jen na jizdy a parada. Za měsíc bylo hotovo . Cena parádní a lidi super... I nakonec komisar.

Bikeserker

"Šlo to tedy docela rychle, a to i přesto, že v Česku se povinně dělají všechny zvláštní úkony, zatímco v zahraničí to bývá tak, že zkušební komisař vybere jen nějaké." Tak jsme to dělali loni (2018), že komisař vybral asi jen 4-5 cviků, všechny jsme rozhodně nedělali. Třeba ten první, údajně nejsnazší, jsme nedělali a ani jsem ho jedinkrát nezkoušel v autoškole, takže ho neumím do teď. Motorku bych za řidítka nevedl, bo bych s ní praštil. Možná ještě tak kousek směrem dopředu, ale jinak na ní musím sedět. A ta cena je tak průměr. Mě to loni stálo asi 15,9. Letos to tam mají za 17,9.

1scooter
1scooter (4) napsal 14.8.2019

Ano, jak říká lidová moudrost, V Praze je draze! A nemyslím si, že venku je jiná kvalita (cena poloviční!). Ta tkví někde jinde, v instruktorovi! A myslet si, že někoho sebelepší autoškola naučí jezdit? Ano, předají člověku zkušenosti, postupy, atd. Ale všechno je pak v praxi, v procvičování, v provozu. Pak, kdo nemyslí, zaplatí.

Romanko
Romanko (330) napsal 14.8.2019

dave-lister: vím, dyť to tam píšu. jen nevím, jestli příkaz policajta (1990-2000) byl nadřezen značce. Esenbáka (do 1990) byl .

roz
roz (3) napsal 14.8.2019 +1

Je to teda randal penez,kdyby je za to aspoň něco naucili .Já teda nevím,ale já měl velkou od 17 a né od 18,a platil jsem 1200.Takže některé komenty nejsou úplně přesné..

dave-lister

Romanko: Policajti to nedělají cca od roku 2000 co přišel nový zákon 361. Většinou svlékli uniformu a přestoupli pod úřady s rozšířenou působností.

Romanko
Romanko (330) napsal 14.8.2019

Jen taková drobnost bokem. Nyní jsou zkušební komisaři "civilové". Ale za starých časů to byli esenbáci (nyní policajti) a pokyn příslušníka SNB měl přednost před značkou. Takže vjet do jednosměrky klidně, ale musel sis to obhájit. Tedy nenechat se rozhodit a netřepat se strachy.

Mara8993
Mara8993 (4) napsal 14.8.2019

Kdyby tě alespoň za ty prachy něco užitečného v té autoškole naučili! Já ji měl před pár lety za 11 tis. a z města jsme ani nevyjeli nebo neprojeli zatáčku a neučili se správně dívat, hýbat a pracovat s plynem a brzdami. Pak za to před zatáčkou vezmeš a si rád že to ustojíš, posereš se a jdeš se učit sám a do jiných a stejně drahých motoškol.

dave-lister

Hrozná šaškárna ty autoškoly na motorku. Drahý, zdlouhavý, komplikovaný. Začalo to v roce 2000 kdy vymysleli nové skupiny A. Z mého pohledu naprosto zbytečné. Stačí od 15-ti na fichtla a od 18-ti na neomezenou. Jsem rád že jsem to stihnul v době, kdy ta buzerace byla ještě docela malá. Tehdy po mě chtěli ještě výpis z trestního rejstříku. Můžeme poděkovat těm č...m v parlamentu za tyto zkurvené zákony. Kdyby raději vymysleli zákony proti podvodníkům a šmejdům.

starous70

Dnes jsem dělal také závěrečnou zkoušku na velké A. Nervy na pochodu, takže jsem některé cviky musel jet dvakrát. Měl jsem strach, že poletím, ale zadařilo se. On je to dost rozdíl jezdit hodinu v kuse po cvičáku a tím, když to komisař vyžaduje udělat na první dobrou navíc bez šance se před tím trochu projet. Takže kvituju tu možnost jednoho kolečka na uklidnění.

Baldric
Baldric (1) napsal 13.8.2019

Ty prakticke zkousky jsou docela drsne pro cloveka, ktery na motorce sedi poprve az v autoskole. Myslim, ze by si to mel zkusit kazdy motorkar, at uz ma papiry, jak dlouho chce. Dle meho nazoru se sice do praxe hodi jen osmicka a krizove brzdeni, ale je dobre si vyzkouset i zbyle cviky. Osobne si myslim, ze bez chyby by to zvladlo minimum lidi.

Slavek-moto

Ta debata co stalo kdysi a stoji dnes, je uplne bezpredmetna. Pamatuju benzin za 8 kacek a mozna matne jeste za 2.5 a taky to nepisu do kazde diskuse.
Jinak posledni, zhruba dvojnasobne navyseni, prislo po posledni uprave zakona, ktere si vyzadalo nemale investice ze strany autoskol.
Samozrejme najdete autoskoly s polovicni cenou, ale uz tu byl clanek v Mlade fronte, ze se nejedna o cenu konecnou, protoze budete tak dlouho opakovat zaverecne zkousky, az se na tech 15 vysplhate taky.

Spazik
Spazik (13) napsal 13.8.2019

16k za papíry, to si zase někdo zajistil v Parlamentu dobrý rito.

Pamatuju jak jsem je dělal A 35KW za 1000,- příplatek k Bčku před 15 lety

(a pak asi za 2-3k rozšíření na neomezenou)

stemar-cz

Dělal jsem před 3 lety to samé (B na A, v Praze) za skoro polovinu, 8500. Pravda, jen předepsaný rozsah, nic navíc. Ale řekl bych, že stejně žádná autoškola nenaučí člověka jezdit. Ani to není cílem. Autoškola maximálně tak připraví na úspěšné složení zkoušky. Tedy např. držet se úzkostlivě 30cm od pravé krajnice, nebo brzdit před každým přechodem, v jehož 5m okolí zrovna náhodou někdo stojí.

bartfox

Tak to je slušná raketa! Od 15ti (1992) mám A/50 (500,-) a pak hned v 18ti A + B (3000,-)

fantomaz
fantomaz (22) napsal 13.8.2019

Tak ta cena v Praze, no to je teda autoškola NeHorázný !!

Duranga
Duranga (9) napsal 13.8.2019 -1+1

I přesto, že tohle bude dobrá autoškola, tak absolvent nikdy nejel svižně na okresce. Stejně to chce ještě motoškolu nebo aspoň zkušeného kamaráda na intercomu, aby se naučil správně dívat do zatáčky, hýbat se a pracovat s plynem.

Petr7474
Petr7474 (3) napsal 13.8.2019

Na Letné pozor. U Sparty je v jedné ulici "průjezd zakázán" a musíte tam z vlastní iniciativy zastavit nebo se otočit. Jinak vyhazov. Podobně zkoušejí komisaři dávat pokyn k vjezdu do jednosměrky v protisměru. Poslechneš = letíš.
Při odbočování doleva jsem najel do křižovatky a následně po projetí aut v protisměru projel. Auto s komisařem to už nestihlo a málem mě vyrazili, že jsem do křižovatky neměl najíždět (prý jsem projel už na červenou, když už se křižovatka uvolnila).
A dorazili mě, že prý jsem jel moc rychle. Všude jsem jel max 50 km/hod, ale prý to bylo moc rychle...
Naštěstí papíry jsou doma.

MrZman
MrZman (-4) napsal 13.8.2019 +1

Ty praktický zkoušky-cvičiště jsou užitečný, člověk se alespoň opravdu naučí stroj ovládat

DeanNESTLE

No paráda ve čtvrtek jdu taky na to

Lord_Lee
Lord_Lee (21) napsal 13.8.2019 +2

Pěkně se to zpřísňuje a komplikuje (a zdražuje). Samotná autoškola nikdy nebyla levná, ale ty rozšíření to je slušná raketa. Před cca 10 lety jsem si dělal rozšíření z omezeného A na neomezené, stálo mě to jeden telefon, jednu jízdu zkušební s instruktorem a jednu naostro s komisařem. Za tři dny to bylo zkrámované a stálo mě to 1500. Dnes za to samé dle kalkulace přes 8000, šílený.
Teď jen doufat že to bude mít ten kýžený efekt...

Fejkers
Fejkers (1) napsal 13.8.2019 +1

Praha mě nikdy nepřestane udivovat. Řidičak na skupinu A jsem dělal onehdá a kurz trval 3 týdny (hodin výcviku stejně jako v Praze), stál 7500,- a zkoušky jak písemné, tak cvičiště + jízda v provozu v jeden den.

Romanko
Romanko (330) napsal 13.8.2019 +2

Koukám, že dnes dělat praktické zkoušky na motorku je docela mazec.
TOPlist