ktm_rijen
Honda do 2 let uvede na trh elektrický motocykl

Špatná zpráva pro výrobce výfuků, dobrá zpráva pro ochránce životního prostředí. V projevu šéfa společnosti Honda, Takeo Fukui, zazněl záměr uvést do dvou let na trh motocykl na baterie. Co dalšího zajímavého v projevu zaznělo?

Takeo Fukui vyzdvihl důležitost motocyklového odvětví pro značku Honda v současné době, kdy se po celém světě začíná projevovat ekonomická krize. V historii se ukázalo, že motocyklová větev výroby dokázala i v obtížných podmínkách podpořit společnost jako celek. Kromě zdůraznění očekávaného zájmu ze strany rostoucích asijských a jihoamerických trhů zaznělo také konstatování, že zákazníci projevují zvýšený zájem o motocykly, které umožňují dojíždění s nižšími náklady i nároky na servis a životní prostředí.

Nejzajímavější informací je ale to, že Honda v současné době vyvíjí motocykl s pohonem na baterie a nulovými emisemi CO2. Bateriový pohon podporuje styl využití motocyklů jezdících většinou jen na kratší cesty. Cílem Hondy je uvést tento motocykl na trh již za dva roky. Ale jaký stroj si pod těmito slovy máme představit?
Asi se nedá očekávat žádná velká mašina pro sportovní vyžití. Jako první obvykle s elektrickým pohonem koketují skútry, u kterých se baterie snadno ztratí  pod sedlem a v podlážce. Ale třeba nás Honda opět překvapí a  přijde s něčím  podobným, jako je tento zajímavý kruhový koncept.

Informace o redaktorovi

Filip Tichý - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist