globalmoto_unor
2x VIDEO: Malé elektrické Harleye

Doposud jsme je viděli jen jako malůvky, nebo později na fotkách. Teď Harley-Davidson zveřejnil dvě krátká videa, z nichž je vidět, že elektromobilita je v Milwaukee skutečně míněna naprosto vážně.

Doposud se téma elektriky u H-D točilo hlavně kolem naháče LiveWire. Ten byl představen jako koncept poprvé v roce 2014, letos se ho ale už dočkáme v sériové výrobě. Že nezůstane jen u něj, to bylo nad slunce jasné, a loni v létě šéf H-D Matt Levatich prozradil další elektrické nápady, jejichž realizace bychom se měli dočkat do tří let.

Z pětice ukázaných elektrických strojů, z nichž jeden byl již známý LiveWire, se další veřejné prezentace dočkaly prozatím dva, a to prozatím nijak konkrétně nepojmenovaný městský skútr a dirtbike na pomezí krosky a horského kola. Jejich obrázky byly ukázány před měsícem u příležitosti konání veletrhu CES v Las Vegas, přestože mnozí doufali hlavně v ten flat trackem inspirovaný motocykl.

 

A teď už víme, že oba maličké a pro značku Harley-Davidson velmi netypické elektrické povozy skutečně drandí. Americký výrobce využil konání oblíbených zimních X-Games v Coloradu a do jejich sedel posadil mladé sportovce – snowboardistu Jacka Mitraniho a adrenalinového univerzála kombinujícího bláto a sníh Jacksona Stronga. Natočená videa nejsou nic, z čeho by vám měla spadnout brada, zejména ten městský skútřík je koncipovaný hodně na pohodu, ale jako potvrzení, že nás tenhle směr u H-D v blízké budoucnosti opravdu čeká, to celkem stačí.

VIDEO

 

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

 

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

 

Autor článku obdržel prémii 4.5 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):
Motokatalog.czTOPlist