David Fabián Na tandemu s Vláďou: Ve třinácti vícemistrem Španělska

Do pořadu na tandemu s Vláďou tentokrát zavítal mladičký závodník a loňský vicemistr Španělska v trialu David Fabián. Povídali jsme si o jeho začátcích na motorce, jak se dostal k trialu a následně také „polotovárním“ jezdcem Bety a nebo, jak to chodí v rodném městě trialového boha Toni Boua, kterého potkává při tréninku.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Davidovi je čtrnáct let a už se stal španělským vicemistrem v trialu. Jelikož pochází z rodiny, která trialem doslova dýchá, byly kostky vrženy, už když se vozil v kočárku, protože jak říká jeho otec, David se na závodech narodil. Už jako tříletý začal prohánět motorku a na dětské motorce jezdil po boku otce, který se trialu věnuje celý život.

Aby dokázal držet krok se světovou špičkou, tráví spoustu času ve Španělsku a tomu se musela podřídit celá jeho rodina. My jsme si povídali jak o začátcích, tak o trialové technice a řeč přišla také na letní olympiádu, kde by se měl trial objevit. Háček je v tom, že se pojede na elektrických motorkách a s těmi zatím nikdo nemá větší zkušenosti. Pojďte si poslechnout neskutečně šikovného a talentovaného Davida Fabiána, který nás navštívil se svým otcem a prozradil, proč má na své helmě kohouta.

Kompletní rozhovor o délce 49 minut ke stažení zde: fabian.mp3

O čem se mluvilo:

  • Začátky na motorce ve třech letech
  • Jak to chodí v domácím, evropském a světovém šampionátu
  • O trialové motorce a výbavě jezdce
  • Jak David zvládá školu a trénink ve Španělsku
  • O trialovém bohu jménem Toni Bou

Přečtěte si také:

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 4 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):motoguzzi_kveten
Objednat reklamu
TOPlist