ktm_cervenec




David Cyprián na tandemu s Vláďou: Člověk musí zabojovat a vydržet

Dalším hostem pátečních rozhovorů Na tandemu s Vláďou je David Cyprián, tedy náš současný nejlepší jezdec extrémního endura. David patří mezi světovou špičku a to nejlépe dokázal při posledních závodech v Rumunsku, kdy získal skalp továrního jezdce Husqvarny Alfreda Gomeze.

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

David začal na motorce už jako malý špunt ve čtyřech letech a podle jeho slov na ni jezdil jen proto, že musel. Prý ho to tenkrát moc nebralo a podobně tomu bylo vlastně i se sportem jako takovým. Teprve později si k terénním motorkám našel cestu a dneska si bez závodění nedokáže představit život. Velikou podporu má od svého otce, který na enduru také závodil a dnes s ním jezdí po všech závodech doma i v zahraničí.

Jméno David Cyprián se objevuje na výsledkových listinách nejprestižnějších závodů extrémního endura a bývá vidět na stále vyšších příčkách. David během rozhovoru vypráví o závodech, o tréninku, technice, ale také o tom, jak závodění bolí a co všechno musel překousnout, než se dostal na špičku. Kromě toho dá začátečníkům pár užitečných rad, jak se popasovat třeba s kládou anebo jak vyjet příkrý výjezd. Pojďte si poslechnout vyprávění a zjistit, o čem extrémní enduro je.

Náš tip

Kompletní nesestříhaná hodinka povídání ke stažení zde: cyprian.mp3

O čem se mluvilo:

  • O čem je extrémní enduro, klasické enduro a nebo endurosprint
  • Jak se dostal k závodění na motorce
  • O tréninku, závodech doma i v zahraničí
  • Jak se prokousal mezi světové jezdce a co tomu musel podřídit
  • O tom, že úspěch není zadarmo a že se rodí v bolestech    

Přečtěte si také:

Informace o redaktorovi

Vláďa Novotný - (Odebírat články autora)
Honza Zajíček - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 16 Kč od 3 uživatelů.



TOPlist