O víkendu proběhl v Německu motocyklový svátek Glemseck

Již podvanácté v řadě hostil německý Leonberg motocyklový festival Glemseck. Svatostánku motocyklové kultury se zúčastnily desítky tisíc lidí a hromada motocyklových značek. Ze strany výrobců se tu objevila například Honda, Indian, BMW, Moto Guzzi, KTM, Triumph nebo Suzuki.

O víkendu proběhl v Německu motocyklový svátek Glemseck

Kapitoly článku

Glemseck není klasickým motocyklovým srazem evropského měřítka, ale obrovským festivalem, jehož dějištěm je legendární německá závodní trať Solitude. V rámci akce se lze zúčastňovat soutěží motocyklové krásy, ale také sprintů na osminu míle v různých kategoriích.

Nechyběly závody na boxerech BMW, na klasických dragsterech, na přestavbách všech druhů, závody týmů nebo prestižní závod Essenza, ve kterém se mimo jiné hlasovalo i o designu. Toho se zúčastnil třeba i Indian s přestavbou Miracle Mike, v jehož sedle úřadovala Katja Poensgen.

Velmi „zodpovědně“ pojala Glemseck 101 také japonská Honda. Vedle toho, že se zúčastnila závodu Sprint International s upraveným a prodlouženým Firebladem, vystavila ještě dalších sedm motocyklů, které jsou přestavbami buď moderních, nebo historických strojů.

Dvě z přestaveb vychází ze současného retro naháče CB1100. Temnou přestavbu CB1100 EX vytvořila italská firma South Garage, CB1100 TR s plochodrážním duchem potom přímo výzkumné a vývojové centrum Hondy v Římě. Ze sériových strojů pochází i stylový cruiser Rebel, převlečený do urban scrambler hávu s velkými balónovými pneumatikami, osekaným vzhledem a velkými brzdami.

Naopak z minulosti pochází čistě postavený naháč CB750 od Billyho Mackenzieho, či dvojice café racerů CX500 z dílen Kingston Customs. Na stranu tradice se staví i minimalistický kafáč CB250 G v úpravě mnichovské firmy Black Beans.

Obsáhlou fotogalerii z různých zdrojů si můžete prohlédnout v další kapitole.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist