ktm_srpen
Z Indianu Chieftain se stal plochodrážní Chief Racer

Americký Indian ohlásil, že se do budoucna chce zúčastnit flat track závodů. Než ale začnou vznikat skutečné závodní speciály, spojil se americký konstruktér Roland Sands se společností GEICO, aby společně postavili moderní flat track s nádechem retra.

Kapitoly článku

Říkat, že jako základ posloužil sériový model Chieftain, by nebyla tak úplně pravda. Z celého Chieftainu totiž zbyl pro účel stavby jenom motor a pár dalších dílů. Drtivá většina motorky byla zkonstruována „z ničeho“ a kolem motoru tak vzniknul zcela unikátní rám, na který se posadila hubená nádrž, částečně vytvořená z originálu.

Zadní kolo má rychloupínák pro rychlou výměnu a nachází se na něm jediná brzda celé motorky. Do ventilovaného koutouče se zakusuje brzdič z originální produkce Troy Lee Design. Zadní kolo zůstalo neodpruženo, místo něj pruží minimalistické sedlo řidiče, podepřené vzduchovým tlumičem Fox Float.

Přední kolo využívá unikátní systém, kdy je přes přepákování odpruženo listovou pružinou a odtlumeno opět tlumičem Fox.Roland Sands samozřejmě říká, že se jedná o stroj stvořený k závodění, ovšem jestli motorka někdy reálně uvidí závodní trať, to zůstává velkou neznámou.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):
Motokatalog.czTOPlist