Yamaha XV950 Pure Sports

Yamaha Yard Build - série customů vznikajících pod taktovkou fabriky - má další pokračování. Jeho autory jsou pánové redaktoři z italského motočasopisu Low Ride, kteří se vzhlédli v designu superbiků osmdesátých let a nastrojili cruiser XV950 ABS do kapot, nápadně připomínajících Yamahu FZ750.

Yamaha XV950 Pure Sports

Kapitoly článku

Yamaha představila model XV950 před rokem jako součást řady Sport Heritage, což by se dalo chápat jako odkaz na sportovní historii značky. Redaktorům italského časopisu o cruiserech a chopperech se ale jeho design ani ergonomie zřejmě nezdály dostatečně racing, ovšem ovladatelnost a jízdní vlastnosti motorky v rušných ulicích Milána si nemohli vynachválit. I to byl jeden z důvodů, proř se rozhodli postavit na základě moderního cruiseru na repliku sportovní Yamahy FZ750 z roku 1985. Ta tenkrát mimochodem nosila nápis "Pure Sports" na nádrži.
S návrhem designu pomohl známý návrhář Obardan Bezzi, a technickou stránku věci si vzal na starost další specialista přímo z oboru - Andrea Radaelli z dílny Radikal Chopper, mimo jiné vítěz soutěže EICMA Custom 2013 v kategorii Scrambler & Racer.  Podle jeho instrukcí vznikla ručně vyráběná kapotáž z hliníkového plechu, kterou vyrobil Simone Lecca ve své firmě Metal Bike, aniž by k tomu potřeboval 3D grafiku nebo svářečku. 
Jednotlivé části kapot jsou zpevněny ocelovými trubkami, které slouží zároveň jako držáky a pasují přesně na stávající montážní body sériové motorky, takže přestavbu lze kdykoli vrátit do původní podoby. Nic se zkrátka nemuselo řezat ani navařovat, základ je naprosto shodný s motorkou z krabice. Všechno (kromě kapot) je originální, a jediným zásahem do konstrukce (lze-li to tak vůbec nazvat) jsou nerezové výfuky HP Corse a dělená řídítka od Motocicli Veloci, která zásadním způsobem mění celou ergonomii. Sportovnější posez ale nemusí nutně znamenat ztrátu pohodlí, jak naznačuje bohatě polstrované a prošívané sedlo.
Výjimečnost ruční práce s hliníkovým plechem podtrhuje lakování se speciálním "scratch" efektem, které zajistila lakovna Kaos Design. Černo-červená grafika perfektně vystihuje design Yamahy FZ750, a navíc díky ní kapoty pěkně navazují na originální nádrž.  Blinkry jsou od další italské značky Rizoma.
Jak je vidět, i bez větších zásahů do konstrukce se dá motorka změnit k nepoznání. Konkrétně tenhle kousek bude jezdit jenom po výstavách, ale nikde není napsáno, že by se designem Yamahy XV950 Pure Sports nemohla inspirovat některá firma zaměřená na výrobu custom doplňků.

Video


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.28
Známkováno: 18x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.faber_vespa_duben
Objednat reklamu
TOPlist