ktm_zari
Triumph Scrambler ve stylu britské armády

Scrambler od Triumphu je poměrně častým terčem různých custom dílen a není se moc čemu divit. Klasická motorka s retro vzhledem přímo vybízí k nejrůznějším úpravám. Jednu takovou přestavbu představila i italská firma Classic Farm Motorcycles.

Inspiraci italští tuneři čerpali z designu britské armády. Motorka jakoby patřila do doby druhé světové války někam do africké pouště. Pouštní maskovací barva, ochranný plát pod motorem, rezervní kanystr nebo široké pneumatiky s hrubým vzorkem dělají z tohoto Scrambleru ideálního společníka na projížďku v nekonečných píscích Sahary.

Hodně zajímavým prvkem je sklápěcí kryt předního světlometu. Po sklopení vzniká neobvyklý look a motorka jakoby se tím přepínala do tajného „stealth“ módu. O nějakém reálném utajení samozřejmě nemůže být řeč, zakázková koncovka výfuku, která spojuje oba svody, bude určitě dělat pořádný hluk. Jako zajímavý designový prvek ale poslouží. Nad světlometem se ještě nachází jednoduchý budík a krabička pro základní kontrolky.
Motor zůstal bez větších změn. Řadový dvouválec o objemu 865 ccm poskytuje 43 kW výkonu při 6 800 otáčkách a 68 Nm při 4750 ot/min. Standardní černé zbarvení krytů motoru nahradila více retro stříbrná barva.

Majitel Classic Farm Motorcycles, pan Fabrizio "McDeeb" Di Bella, je velkým fandou starých britských armádních motorek a dalších vozidel a svoje nadšení stylově přetransformoval do této stavby, která působí opravdu hodně dobově. Například přední blatník s SPZ značkou se hodně povedl.

Líbí se vám podobné retro stavby?

Informace o redaktorovi

Roman Daněk - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (19x):
Motokatalog.czTOPlist