ktm_cervenec
Triumph Bonneville jako pocta Ayrtonu Sennovi

Jméno legendárního závodníka, který tragicky zahynul při velké ceně F1 v Imole, zná snad každý motorista. Ayrton Senna se řadí mezi nejlepší piloty F1 všech dob a i mezi vyznavači jedné stopy má jeho jméno velkou váhu. Není proto divu, že jako vzpomínka a pocta zároveň může sloužit i motorka.

V minulosti se samozřejmě již objevily nějaké speciální edice určitého modelu nebo rovnou stavby nesoucí Sennovo jméno. My se ale zaměříme na tu od Tarso Marquese. Že vám jeho jméno nic neříká? Je to Ayrtonův krajan, tedy Brazilec, který odjel v letech 1996 – 2001 celkem 24 závodů F1.

Také vlastní designérské studio TMC (Tarso Marques Concept), kde se věnuje přestavbám motorek, aut, dokonce upravuje i vrtulníky a lodě. Pro poctu slavnému krajanovi si vybral vděčný cíl stavitelů – Triumph Bonneville. Anglická motorka, ze které snad nejde udělat nepovedenou přestavbu. To se potvrdilo i v tomto případě.

Jednoduchá červeno-bílá kombinace s nápisem Marlboro a vyvedené číslo 12 s autogramem na boku jsou jasným odkazem na monopost McLaren MP4/4 z roku 1988, se kterým Senna poprvé vyhrál titul mistra světa před svým velkým rivalem (a tehdy i týmovým kolegou) Alainem Prostem. Černě vyvedený rám, motor, kola a vlastně celý zbytek motorky se k této stavbě výborně hodí.

Původní řídítka nahradily sportovní clip-on a nové sedlo zakončené decentním a uhlazeným bobkem nyní pojme pouze jednoho jezdce. Zajímavá jsou ovšem kola. Zde místo klasických drátových ráfků najdeme tzv. „čočková“ kola s plnou výplní. To bude určitě znát na jízdních vlastnostech motorky, ale na druhou stranu to svým způsobem vypadá velmi dobře! Původní koncovka výfuku také zmizela a na její místo přišel krátký trychtýř. Zvuk to musí být vskutku zajímavý!

Myslíte si, že by tento jednostopý stroj zaujal i legendárního Ayrtona Sennu?

Informace o redaktorovi

Roman Daněk - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (12x):TOPlist