R 1200 R Scrambler od Lazaretha

Francouzský designér Ludovic Lazareth se specializuje na extrémní přestavby a je mu jedno, zda jde o auta nebo o motocykly. Jedním z jeho posledních počinů je tento ultimátní scrambler, jehož předobrazem byl trochu starší model BMW R 1200 R.

R 1200 R Scrambler od Lazaretha
Stavba byla na zakázku pro nejmenovaného zákazníka. Ten si u Lazaretha objednal „neo-retro“ mašinu. Finální stavba tedy nabízí spojení stylu scrambler a café-racer. Z původního cestovního naháče R 1200 R vlastně zůstal jen motor a jednostranná kyvka s kardanem. Zbytek, včetně trubkového rámu, je zcela nový.
Rám byl předělán, aby více vyhovoval novému pojetí motocyklu. Přední televelery se do požadovaného stylu příliš nehodily, takže je nahradila černá USD vidlice z Yamahy R6. Nádrž a sedlo jsou zcela nové a kombinují linie stylů scrambler a café-racer. Přední světlomet je typicky kulatý a bez dalších zbytečností. Žádný luxus nenajdeme ani nad světlometem nebo na řídítkách. Malinkatý analogový tachometr, nutné páčky a základní přepínače. Zrcátka jsou umístěna na konci řídítek pod úrovní heftů, díky čemuž působí motorka plochým dojmem.
Špalkové Conti Twinduro obutí je extrémně široké, což se k danému stylu náramně hodí. Laďák Ixil vypadá také parádně, což ještě umocňují trychtýře na místo filtrů sání vzduchu. Sice to dobře vpadá, ale bez řádného filtru musí být pro motor přejezd přes prašnou polní cestu utrpením… A přitom právě tam by se tahle mašina díky širokému obutí se špalky mohla cítit dobře.
Musíme ale uznat, že Lazareth odvedl dobrou práci. Na jeho stavbě na sebe všechno krásně navazuje a všechno je tam, kde má být. Nic nevyčnívá nebo nebije příliš do očí. Hlavně přední tlumiče vypadají mnohem lépe než původní! Až na to sání, které nemá ochranu proti prachu, jde o povedenou přestavbu, co myslíte?

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.75
Známkováno: 20x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist