husqvarna_virt_400_brezen
Lamborghini V12 na dvou kolech

Dát motor z auta do rámu z motorky už pár kutilů napadlo a nutno dodat, že výsledek nebyl nikdy nijak valný. Automobilové motory se na to prostě nehodí a takové stavby jsou spíše výstavní raritou než opravdovou motorkou. A teď si představte, že existují i takoví šílenci, co udělají motorku s dvanáctiválcem z Lamborghini!

Dvanáctiválcový italský plnokrevník na dvou kolech se objevil na srazu Cars and Coffee konaném v Alpharettě, stát Georgia. K výtvoru se nepřihlásila žádná známá dílna, takže nevíme, koho máme označit za autora (zřejmě se jedná o toho staršího pána s bílými vousy z videa).
Nicméně je vidět, že ten, kdo motorku postavil, musel mít velké zkušenosti hlavně s automobilovými motory, protože všechno potřebné jednoduše namotal na rám vlastní výroby bez nějakého vkusu či designu.
Za povedené se dá považovat šest karburátorů, které krmí válce. Jsou pěkně na očích a nevypadají vůbec zle. Čeho si na první pohled určitě všimnete, jsou chladiče na bocích u zadního kola. Vypadá to tak nezvykle, až je to možná i pěkné. Dále pak řídítka, která jsou lehce za půlkou rámu, který je kvůli velikosti motoru pořádně dlouhý.
Autor nebo autoři se opravdu s ničím nemazali a na rám namontovali staré sedlo z nějakého obyčejného chopperu, možná z devadesátých let. Stejně tak budíky, řídítka a vlastně všechno, co má správná custom motorka mít.

Hlavním cílem ale nebyl omračující design a uhlazenost, šlo hlavně o brutální dvanáctiválec z Lamborghini v motorce. A to se podařilo. Jezdit se na tom asi moc nedá, ale pozornost to jistě přitáhne. Jako zajímavost dobré, určitě s tím byla spousta práce a do projektu bylo vloženo spousta úsilí, ale výsledek? Jak se vám líbí?

Video - Lamborghini V12 na dvou kolech

Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Informace o redaktorovi

Roman Daněk - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (25x):
Motokatalog.czfaber_aprilia_brezen
Objednat reklamu
TOPlist