Honda Dax se dočkala přestavby na argentinský klenot

Velkou spoustu přestaveb, které vám na těchto stránkách představujeme, spojuje zpravidla snaha o minimalistické pojetí a o čistý design bez výstřelků. Tahle Honda Dax od argentinské party Lucky Customs ale stojí na úplně opačném konci spektra.

Honda Dax se dočkala přestavby na argentinský klenot

Říká vám něco kultura „Low Rider“? Jedná se o stará americká auta postavená na hydraulické „skákající“ podvozky, vyzdobená barevnými laky a velkým množstvím chromu. A tohle je prakticky obdoba Low Rider kultury, jen přenesená do světa motorek. Hodně malých motorek, abychom byli přesní.

Základem je Honda Dax z osmdesátých let, na které byl částečně upraven rám a zadní zavěšení znehybněno dvojicí chromovaných trubek. Přední kolo je vyplétané, pozice světla upravená a směrem vzhůru trčí vysoká řídítka, takzvané „ape hangers“. Malé sedlo je pošito kusem komiksu v pop-art stylu.

Vše ostatní je potom obaleno do obrovského množství chromu, ale samozřejmě i do stříbrné metalízy se spoustou kovových šupin. Výsledek je vskutku hodně blýskavý, což je samozřejmě záměr. Jak Lucas Layum z Lucky Customs říká, záměrem bylo vytvořit něco jako malý šperk, navíc okořeněný vzpomínkami na první motorku v životě.

Třpytivá stavba dostala trefný název „De Lujo“ (Luxus), vzniklý podle automobilového emblému, který Lucas koupil na automobilovém srazu a který se nachází na pravé části rámu.

Co se mechaniky týče, malá padesátka zůstala v zásadě standardní, ale překopán byl systém řazení, takže změny rychlostí se nyní provádí velkou pákou po levé straně. To je odkazem na staré motocyklové bobbery Harley-Davidson, kterým jde malá Honda svým rozkošným způsobem po krku. Výfuk byl oproti originálu významně zkrácen a samozřejmě (jako vše ostatní) důkladně pochromován.

„Luxusní“ Honda Dax z Argentiny je zkrátka trochu podivná a hodně vtipná záležitost, která ukazuje, že ne všechny motorky musí přicházet na svět s vážnou tváří. De Lujo se totiž moc vážně nebere a v tomto případě to rozhodně není na škodu.

Autor článku obdržel prémii 1 Kč od 1 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist