Honda CB750 „Old Spirit“

Také občas vzpomínáte na dobu před čtyřiceti lety a na stroje, které se v té době proháněly po okruzích? Nejste sami! Designéři z Ruleshaker Motorcycles jsou na tom úplně stejně, neskončili však jen u vzpomínek.

Honda CB750 „Old Spirit“
Ruleshaker Motorcycles, francouzský úpravce z baskického města Bayonne, přivedl na svět velmi zajímavou přestavbu Hondy CB750 a dal mu jméno „Old Spirit“. Motocykl inspirovaný okruhovými speciály ze 70. let využívá původní tovární rám, zatímco motor přišel o airbox a místo něj dostal dva masivní kuželové filtry K&N. Úplně nový je také výfukový systém se dvěma koncovkami.
Elektroinstalace prošla revizí a původní přístrojový panel byl nahrazen jediným modře podsvíceným budíkem. Motocykl prošel rozsáhlou odtučňovací kúrou, kdy všechny těžké díly, u kterých to bylo možné, byly nahrazeny za hliníkové.

Nicméně hlavním rysem, jež Old Spirit nejvíc odlišuje od běžných CBček, je jeho elegantní kapotáž, která působí zároveň klasickým i moderním dojmem. Přední světlo motocyklu padne jako ulité. K zadnímu LED-diodovému nás dovede modrý proužek se jménem úpravce na nádrži motocyklu. Není pochyb o tom, že tahle úprava je dílem někoho s hodně velkým citem hladký design.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.30
Známkováno: 33x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist