ktm_duben
Honda CB 750 jako café racer od Hookie Co.

Přestaveb na základu legendární Hondy CB 750 je po celém internetu tolik, že by se daly přehazovat vidlemi. I přesto jsou tu však kusy, které dokáží svým zpracováním, celkovým pojetím a detaily, doslova vyrazit dech.

Mezi přesně takové se řadí i café racer z dílny Hookie. Jedná se o německou firmu, vedenou šestadvacetiletým designérem Nico Muellerem. Ten si již připsal několik zajímavých přestaveb, a když viděl Hondu CB 750 ve výborném stavu, neváhal ani vteřinu a pustil se do ní.
To co vzniklo, by se dalo nazvat učebnicovým příkladem moderního café raceru. Nízká stavba s minimalistickým designem nese jen minimum zdobných prvků, naopak rám, většina motoru i kola, jsou zbarvena do matně černé barvy. Pro zachování původního charakteru je na motorce použita většina dílů originálních a nové jsou vlastně jen zadní tlumiče, držáky světla a řídítka.
Motor dýchá skrze čtveřici karburátorů Keihin s přímými filtry a oddechuje do výfukového systému, svedeného do jedné koncovky, vypůjčené od Harley-Davidson. Na kolech bychom našli dobově vypadající pneumatiky Firestone Champion Deluxes.
Sedlo je ručně zpracované z kombinace kůže a džínoviny, stejně jako zadní krovka z leštěného ocelového plechu. Podobný vzhled má i nádrž z CB 750 KZ, která dostala navíc šikmý černý pruh. Zadní světlo s proužkem LED diod působí na celé motorce jako nejmodernější prvek. Přesně opačným dojmem působí látkový kryt předního světla se štěrbinou, který si vzal za vzor staré vojenské motocykly BMW a Zündapp.
Stavba v současnou chvíli není na prodej, nicméně brzy by měla vyjít zajímavá kniha, mapující celý její vznik od začátku do konce.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (15x):
Motokatalog.czTOPlist