BMW R NineT ve stylu MINI Superleggera

Superleggera, slovo, které si většina motocyklových fanoušků ihned spojí s Ducati. Ti, kteří mají přehled i v dvoustopém světě ale ví, že se stejným přídomkem byla představena studie malého sporťáku od slavné značky MINI, která patří do koncernu BMW. S nápadem přenést spojení BMW a MINI i do jedné stopy přišel maďarský designér Tamas Jakus.

BMW R NineT ve stylu MINI Superleggera
Tamas a jeho firma Jakusa Design přenesli linky a barvu z dvoustopé Superleggery na novinku BMW Motorrad, model R NineT. Tento model si získal velkou pozornost médií a hlavně samotných motorkářů, takže toto určitě nebude poslední přestavba, se kterou se u tohoto modelu setkáme.
Koncept je mixem moderních technologií a retro designu, což by samo o sobě nebylo nijak zajímavé, takových nejdeme mnoho, zajímavé jsou ale malé detaily, které odkazují na zmiňovanou studii vozu MINI Superleggera. Mimo shodného zbarvení kapotáže a koženého sedla jde například o přední světlo, ráfky kol nebo povedenou podsedlovku a kapotáž za sedlem, kde najdeme podobnou středovou „ploutev“. Dominantním prvkem je bezpochyby opravdu velká nádrž, která má trochu jiné linky než ta originální od BMW.
Velká škoda, že máme k dispozici pouze pohled z boku, moc by nás zajímalo, jak vypadá zadní světlo. To u MINI je parádní a byla by škoda nepřenést ho i na BMW. Jak si můžete všimnout, MINI v zadním světle jasně dokazuje svůj původ, jsou v něm totiž jasně patrné linky britské vlajky.
Nám se práce Maďarů z Jakusa Design líbí, jde o umně přenesené linky automobilu na motocykl. Také výběr auta a motorky se povedl a má v sobě jistý odkaz. Jistě, někomu se nemusí líbit světle modrá barva, rozhodně má ale něco do sebe a činí tak oba stoje jedinečnými.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.54
Známkováno: 13x

Motokatalog.cz

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist