BMW Flug od Nicolase Petita

Francouz Nicolas Petit na internetu zveřejnil svůj další designérský projekt - koncept malého leteckého přibližovadla Flug, který je založený na jeho oblíbené bavorské značce.

BMW Flug od Nicolase Petita
Nicolas Petit svůj výtvor nazval Flug (německý výraz pro slovo „let“). Stejně jako jeho ostatní koncepty se Flug vyznačuje hladkými a čistými liniemi a detailní propracovaností. Může se zdát, že tento stroj by se spíše hodil do steampunkové videohry, ale využití by určitě našel i v reálném životě.
Pohonnou jednotkou je kultovní boxer z modlové řady BMW R 1200. Žhavou novinkou u tohoto motoru je vodní chlazení, které bylo představeno u posledního modelu. S výkonem 125 koní a točivým momentem 125 Nm se jedná o slušně šlapající orchestr.
Celý agregát byl otočen o 180 stupňů, aby mohl přímo pohánět vrtuli. V této pozici by vzduchové filtry umožnily náporové sání vzduchu (Ram-Air), čímž by se zvýšila efektivita spalování. Petit dodává: „Vzhledem k povaze takového stroje je důležité jednoduché sestavení“, v návaznosti na toto prohlášení si vybral odstředivou spojku.
Bylo by nesmírně zajímavé vidět tento koncept sestavený a funkční. Sen mnoha fanoušků sci-fi a steampunku by se rázem vyplnil. A samotná jízda, nebo spíše let, by byl doslova povznášejícím adrenalinovým zážitkem!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.87
Známkováno: 15x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist