„Nezkrotná“ MV Agusta Rivale od Officine GP Design

Z angličtiny bychom slovo „untameable“ přeložili nejlépe jako „nezkrotný“. Přesně tento název dostala i nová přestavba italské dílny Officine GP Design. Původním povoláním MV Agusta Rivale získala zcela nový look, kombinující hrubou neotesanost s elegancí.

Idea motorky vznikla ze strojů, které se pohybují na stříbrném plátně ve filmu Mad Max Fury Road. Jenže zatímco tamní stroje jsou spíše vraky s uměle prodlužovanou životností, bratři Pozattové z Officine vtiskli svojí stavbě obdobného ducha, doplněného špičkovým provedením.

Jediný díl celého motocyklu se tak nedočkal jiného než matného zbarvení, nádrž i podsedlová část byly zásadně přepracovány, sedlo je pouze symbolické, potažené netradičně úhoří kůží. Na vyplétaných kolech Kineo jsou obuty drapáky, které spíš než jízdní vlastnosti, dodávají stroji neotesaný vzhled. Naopak malé kulaté světlo se štítkem je tak trochu ze světa retro designu.

V rámu zůstal původní tříválcový motor o objemu 800 kubických centimetrů, který svým výkonem 125 koní dodává stavbě více než důstojnou sílu. Z originálního Rivale byl zachován koncept trojice výfuků, ovšem místo koncovek jsou zde jen tři zamřížované výdechy jednoho tlumiče, umístěného za pravou stupačkou.

Stroj vznikl speciálně na přání konkrétního zákazníka a jeho stavba trvala 180 dní. Jak moc bude motorka jezdit, je zejména při pohledu na pneumatiky poněkud nejisté, nicméně jistě se mnou budete souhlasit, že se jedná o jednu z těch zajímavějších novodobých přestaveb.

Informace o redaktorovi

Dominik Valášek - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (10x):
Motokatalog.czTOPlist