ktm_zari
Spidi Safety Lab

O tom, že jízda na motocyklu není příliš bezpečná záležitost není třeba motorkáře přesvědčovat. Nebezpečí číhá v podobě nepozorných řidičů aut, rozbitých cest plných děr a štěrku a v neposlední řadě i v podobě přeceňování vlastních schopností.

Pokud už se nehoda stane, je dobré mít na sobě něco, co Vás ochrání, co Vám pomůže přežít. Ochrana hlavy je vyřešena, vyhláška hovoří jasně o použití ochranné přilby. Co ale ten zbytek?
Italská firma SPIDI se zaměřila na vývoj bezpečnostních ochranných prvků pro motorkáře.
Jejich vývojový program SAFETY LAB vytváří ochranné prvky na základě znalostí z prostředí, kde jsou využívány nejvíc. Je to prostředí závodů a velkých cen. Jména jako Melandri, Edwards, Gibernau není třeba představovat žádnému fanouškovi silničních okruhů.
Pojďme si představit některé prvky, které Vám mohou pomoci uchránit zdraví nebo život.
Klasický chránič páteře – BACK WARIOR byl v SAFETY LAB přepracován tak, aby co nejlépe přilnul k zádům a přitom co nejméně omezoval pohyb jezdce. Toho je dosaženo rozdělením chrániče na menší pole, které se mohou vůči sobě pohybovat.

Zároveň je zachována vysoká pevnost. Ta je dokonce o 230 % vyšší než u předchozích modelů.

Nízká váha, pouhých 560 gramů, a dokonalá ventilace zvyšují komfort jízdy.
O výjimečnosti tohoto chrániče svědčí i vynikající výsledky testů v zahraničních renomovaných časopisech. Cena tohoto protektoru je 3449 Kč.

Poněkud jinou filosofii ochrany zad má top model zádového chrániče – AIR BACK.
Skládá se ze tří vrstev. První vrstva nejblíže tělu je dokonale prodyšná. Systémem vzduchových kanálků je tělesná vlhkost odváděna od těla, což výrazně zvyšuje pohodlí při jízdě. Druhá vrstva je tvořena pružnými komorami, které jsou naplněny inertním plynem pod tlakem 2 atm.
Komory jsou propojeny kanálky velmi malého průřezu. V případě nárazu je plyn postupně přepouštěn do okolních komor, takže plní funkci plynového tlumiče.
Konečně třetí vrstva ze specielně vyvinutého plastu má za úkol chránit tělo před nárazem na tvrdé překážky. Cena tohoto protektoru je 4572 Kč. Oba typy chráničů jsou doplněny pružným bederním pásem s dvojitým nastavením obvodu, které odlehčí Vašim bedrům a vnitřním orgánům. Jsou nabízeny ve 12 velikostech pro muže a šesti velikostech pro ženy.
Oba typy splňují nejpřísnější směrnice pro testování ochranných prvků. Pro zajímavost, uvedené směrnice splňují pouze čtyři světoví výrobci.

Informace o redaktorovi

TZ - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (1x):TOPlist