Hlasujte pro nejoblíbenější film

Nastává období, kdy se dny zkrátí na celoroční minimum a počasí radovánkám na motorce už vůbec nepřeje. Proč si nepřipomenout opojný pocit z jízdy alespoň prostřednictvím filmového plátna nebo televizní obrazovky? Předkládáme vzorek deseti filmů s motocyklem v hlavní roli a vy můžete v anketě zvolit ten, který se podle vašeho názoru tvůrcům nejvíce povedl.

Hlasujte pro nejoblíbenější film
Aby byly podmínky co možná nejspravedlivější, seřadili jsme filmy na startovní rošt podle abecedy. Jaké bude jejich pořadí v cíli, to už záleží jenom na vás. Pokud váš oblíbený titul ve startovní listině chybí, napište do redakce a my jej rádi doplníme, nebo v případě většího počtu adeptů anketu zopakujeme.

Bezstarostná jízda (Easy Rider) 1969

Co vznikne, když se dají dohromady dva postmoderní kovbojové – zhulený Peter Fonda a opilý Denis Hopper – dvě motorky a Amerika? Dva hippies, Billy a Wyatt, zvaný kapitán Amerika, právě vydělali nějaké peníze na drogách a tak stočili řidítka svých motorek na východ a vyrazili z horkého Los Angeles do vzdáleného New Orleansu na karneval. Film vypráví o jejich bezstarostné cestě, kde můžeš kdykoli zastavit a dát si práska marihuany, namazat se v provinčním zapadákově nebo se nevázaně pomilovat s místními krasavicemi. Nic nelze předem plánovat a předvídat. Nová přátelství se tu navazují snadno a nečekaně, a stejně neodvolatelně končí. Tak, jako jejich setkání s mladým právníkem Georgem Hansonem, s nímž společně strávili nějaký čas v cele venkovského vězení, popojeli kus cesty, vykouřili pár cigaret - a pak už byli jen bezmocnými svědky jeho smrti. Revoltující poselství ze sklonku 60. let dodnes neztratilo svoji výmluvnost a naléhavost.


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.


Divočáci (Wild Hogs) 2007

Co kdybyste mohli podniknout výlet, který by změnil váš obyčejný život v divoké a nespoutané dobrodružství? V rozpustilé komedii Divočáci se čtyři přední hollywoodské hvězdy – Tim Allen, na dva Oscary nominovaný John Travolta, Martin Lawrence a na Oscara nominovaný William H. Macy – zhostily rolí kamarádů, kteří se jednoho dne rozhodnou radikálním způsobem opepřit svůj nudný život na předměstí a vydají se na motorkářský výlet napříč Amerikou. Oddech od práce a všedních povinností, o kterém tak dlouho snili, je konečně tady. Ani jeden z nich však nemá tušení, že se během cesty za svobodou a volností setkají se skutečným motorkářským gangem jménem Del Fuegos, a že je čekají odhalení překvapivých tajemství ve vlastních řadách.


Ghost Rider (Ghost Rider) 2007

Co můžete čekat od tohoto filmu? Není toho zas tak málo. Za prvé totální relax. Pak je tam docela hezká holka, ještě se mohla svléknout, ale to nevadí. Dále Nicolase Cage a jeho obligátní útrpný výraz, který piluje už ve Městě Andělů. Efekty tedy nemají zrovna úroveň jako ve Hvězdných válkách nebo Supermanovi, ale to nevadí. Většina filmů jde pro humor k trapnosti, zatímco u Ghost Ridera se upřímně zasmějete nad kvalitou triků. Jednou za čas je fajn sníst popcorn, vypít colu, odejít si uprostřed filmu na záchod, pokecat s prodavačkou popcornu a pak se vrátit na titulky je prostě fajn.

Motorkáři (Biker Boys) 2003

Relativně zdařilý mix svižné hudby, nablýskaných mašin, respektovaných závodníků a jejich lepých slečen sráží dolů jednoduchý děj, který bohužel nedokáže strhnout divákovu pozornost. Ten je odkázán pouze na obdiv k naleštěným strojům, k vychutnávání si detailů, aniž by se odvážil jen nekopírovat své slavnější motoristické předobrazy.


O skleničku víc (A drop too much) 1953

Řidiči nepožadujte lihové nápoje!!! Hlavní motto této populární lyricko-dramatické agitky. Tolik moderní a stále jako živé, propracované do těch nejposlednějších možných detailů ať už se týká samotné výborné animace loutek, nejrůznějších předmětů a reálií, až třeba po hudbu a zvuky. Výborná spolupráce Pojara s Trnkovými loutkami. Sám Pojar pak tímto svým filmem sklidil i mezinárodní ohlas a získal hlavní cenu na festivalu v Cannes.


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.Pekelná jízda (Hell Ride) 2008

Na filmu Larryho Bishopa je znát produkční dohled Quentina Tarantina - začíná černobílou sekvencí, David Carradine má před smrtí dlouhý monolog, hudba by mohla vzejít z nepoužitých suit ke Kill Bill 2, a nechybí ani dialogy typu Pulp Fiction. Bohužel, film jako celek působí velmi chaoticky. Dá se sice sledovat, o co jde, ale neustálé lítání z místa na místo, nekonečné množství flashbacků, vysvětlujících dokola pořád to samé, a nepříliš dobře navazující scény kazí celkový dojem.

Šílený Max (Mad Max) 1979

Kultovní akční film je situován do Austrálie blízké budoucnosti. Policista Max spolu se svým parťakem Jimem při pronásledování zabije nebezpečného gangstra, přezdívaného Noční jezdec. Později Max s Jimem zatknou další nebezpečného psychopata jemuž se říká Johnny Chlapeček z motorkářského gangu vedeného nebezpečným Toecutterem. Johnny je však propuštěn a s pomocí Toecuttera a jeho gangu vyhledají Jima, kterého zmrzačí. Rozrušený Max odchází od policie, bere svou ženu a malého syna a vyráží na cestu po Austrálii. Cestou však potkávají Toecuttera s gangem.

Torque – Ohnivá kola (Torque) 2004

Vtip je v tom, že to není takový děs, jak by člověk podle názvu očekával. Ve filmu je pořád na co koukat: borci nadzvukovou rychlostí sviští na svých vytuněných motorkách, sexy roštěnky se svůdně kroutí, záporňáci vyhrožují zabitím, muzika hraje na plné pecky – nudit se u toho rozhodně nedá, přestože chybí zápletka. Ale je ve filmu s takovým názvem děj důležitý? V podobném případě je zábava vždy až na prvním místě. Film není logický, ani smysluplný, ale protože to nezapírá, nepůsobí tak stupidně.


Ve stínu gangu (Beyond the Law) 1992

Drsný motorkář Charlie Sheen s plnovousem a odznakem v kapse infiltruje motorkový gang překupníků s drogami a zaplete se s novinářkou Lindou Fiorentino. Film, natočený na motivy skutečné události z druhé poloviny sedmdesátých let, obsahuje slušnou porci násilí, rychlých strojů a rockové muziky. Dramatický podtón snímku zajišťují neustále se vracející vzpomínky na dětství maskovaného policajta Dana Saxona a indiánská legenda o muži, hledajícím svůj stín.

V zajetí rychlosti (The World's Fastest Indian) 2005

Natočeno podle pravdivého příběhu. Anthony Hopkins v roli muže, který šel celý život za svým snem: být nejrychlejší. Novozélanďan Burt Munro strávil 40 let života zdokonalováním svého motocyklu Indian Scout z roku 1920. S tímto strojem se mu na solném jezeru v Bonneville přes nepřízeň okolností podařilo v roce 1967 zajet rychlostní rekord, který dodnes nikdo nepřekonal. Příběh filmu se soustředí na cestu k Bonnevillským solným pláním. Je to cesta za splněním fantastického snu, pravdivý příběh muže, který nepřestal věřit. „Jestli je to těžké, dej do toho víc. Jestli je to nemožné, dej do toho všechno.“


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.


Hlasujte pro nejoblíbenější film

  1. Hlasováno: 237x
  2. Hlasováno: 382x
  3. Hlasováno: 49x
  4. Hlasováno: 102x
  5. Hlasováno: 32x
  6. Hlasováno: 60x
  7. Hlasováno: 94x
  8. Hlasováno: 61x
  9. Hlasováno: 124x
  10. Hlasováno: 863x

Hlasování

Dotazník se zobrazí pouze přihlášeným uživatelům. Nejste bohužel přihlášení, tuto akci můžete provést v pravém horním rohu nebo se nově registrovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.22
Známkováno: 60x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist