yamaha_doplnky_3
Motohouse 5/2016

Od poloviny března je v platnosti nová vyhláška upravující podmínky získání řidičského průkazu na motorku. Součástí je nová praktická zkouška skládající se z desítky úkonů. Jak moc je složitá, jsme vyslali zjistit Carlose, našeho nejlepšího redakčního jezdce. Zvládnul to, co by dnes měli umět už nováčci? K tomu, jako tradičně, pořádná porce testů včetně dvou novinek Kawasaki ZX-10R a KTM Super Duke GT. Do sezony se vám jistě budou hodit i exklusivní silniční testy pneumatik Bridgestone a Dunlop. Tohle číslo je vážně nabité vším, co by vás mohlo zajímat

MH Exclusive – 2016 Kawasaki ZX-10R
Nová desítka Ninja je napěchovaná tou nejlepší technologií, která je v současnosti k dispozici. Ještě předtím, než ji dáme pohulit na okruhu, jsme ji vyzkoušeli na silnici. Už to zkrátka nešlo vydržet.

MH Exklusive – 2016 KTM Super Duke GT
Přátelé, tady končí všechna sranda. Nový Super Duke GT přijíždí do segmentu cestovních motorek se zcela novou filozofií. Dojet, předjet a ujet! Vyrazili jsme za ním na totálně promáčenou Mallorcu.

Ducati Multistrada 1200 Enduro
Je zajímavé sledovat, jak se Ducati pouští do neprobádaných vod postupně. U Diavelu nejdřív trochu cruiser, aby zjistili, zda jim to projde, a nyní s XDiavelem pěkně natvrdo. A to samé s Multistradou. Ta je na světě sice už od roku 2003.

Téma: redakce v autoškole
Od poloviny března je v platnosti nová vyhláška upravující podmínky získání řidičského průkazu na motorku. Součástí je nová praktická zkouška skládající se z desítky úkonů. Jak moc je složitá, jsme vyslali zjistit našeho nejlepšího ridera. Zvládnul to, co by měli umět nováčci?

Novinky v autoškolách
Kolem nové vyhlášky upravující získání ŘP na motorku se poslední dobou ozývá hodně nejasností a polopravd. Co nás opravdu čeká, jsme se vydali zeptat Jirky Novotného z Asociace Autoškol ČR.

Test Bridgestone Battlax Hypersport S21
Osvědčená technologie, použitá k vývoji Bridgestone S20 EVO, byla posunutá dál a vy se tak můžete těšit na nový upgrade! To jsou tovární proklamace a my jsme neváhali a letěli otestovat nové pneumatiky na vyhlášený okruh F1 Yas Marina do Abú Dhabí. Bridgestone si tento okruh vybral záměrně.

MH TEST Suzuki GSX-S1000F
S nahou verzí modelu GSX-S1000 jsme se na stránkách volnomyšlenkářského časopisu Motohouse setkali v minulém roce hned dvakrát. Byly to postřehy od našich redakčních tavičů (Carlose a Kuby), kteří v odstrojené reinkarnaci legendární „K5“ neobjevili nic důležitějšího než fakt, že ta modrá motorka jede zas jak píchlý čuně a že je to skvělý motocykl, ať už vypadá, jak vypadá!

Rozhovor: Designér Ferat2
Jestli něco přitáhlo pozornost médií, diskutérů a také návštěvníků holešovického veletrhu Motocykl, byl to rozhodně nový český projekt Ferat2. Minule jsme vám ho stručně představili a tentokrát jsme si dali kávu s jeho designérem Romanem Šimčíkem, abychom se o něm dozvěděli něco víc.

Kawasaki Versys 1000 – 50 000 km test
Versys je moje sedmnáctá motorka, první Kawa a taky první motorka, se kterou se pouštím do čtvrté sezony. A to právě potvrzuje onu všestrannost, kterou tohle cestovní enduro má. Zatím určitě neprodávám – a to je vždycky důkaz.

MH Dlouhodobý test: Husqvarna FE 350
Nebojte, nehodlám se zde rozepisovat o tom, jak parádní to bylo, kolik lišek, divočáků či veverek jsem cestou potkal. Naopak bych se s vámi chtěl podělit o to, co mi během mé etapy volného ježdění na Husqvarně skutečně vadilo, co mě naopak velice bavilo a co se líbilo.

Cenduroškola – skoky
Možná si teď klepete prstem na čelo, proč by se, proboha, chtěl někdo učit skákat s více než dvoumetrákovým hovadem a proč se vůbec věnovat tématu. Nicméně během offroadových výletů ve stupačkách cestovních endur se může stát (a věřte, že i stane), že i malý zvládnutý odskok s motorkou může být vyslovená nutnost k tomu, abyste například neletěli na hubu.

MotoGP – rozjezd nové sezony
Pro mnohé může začátek sezony 2016 znamenat i mírné rozčarování. Přeci jenom, mnozí jsme s příchodem nové elektroniky čekali ještě větší vyrovnanost v poli. Chtěli jsme vidět satelitní týmy, jak si občas vyšlápnou na tovární speciály, chtěli jsme vidět víc milimetrových soubojů o čelo, chtěli jsme kousat obrazovky při pohledu na balík borců dojíždějících do cíle s rozdílem jedné vteřiny.

MS Superbike 2016
Hlavním nedostatkem předchozích ročníků nejvyšší světové soutěže „produkčních“ silničních motorek byla velká nevyrovnanost pole a malá angažovanost jednotlivých výrobců. Sezona 2016 by v tomto úhlu pohledu měla být přeci jen zlomová.

Rozhovor – Jakub a Matěj Smržovi
Je to již hodně let, co začal sbírat první závodní zkušenosti jihočeský chlapec Jakub Smrž, kterého ve stejném počinu posléze následoval i jeho mladší bratr Matěj. Roky plynuly a Kuba s Matějem se postupně prosazovali nejprve v domácím šampionátu a poté se podívali až do světa, kde Kuba jezdil nejprve Grand Prix, pak superbiky, zatímco Matěj si Grand Prix vyzkoušel na kartu a následně si užíval světové superstocky při WSBK.

MH TEST – Dunlop Roadsmart III
Jedeme rychle. Zatraceně rychle. Ta malá MT-07 na hrbech nadskakuje a při prudké změně směru zavrtí řídítkama. Chlápka v žluté bundě Dunlop mám na dostřel, ale musím se sakra snažit, abych mu stačil. Výchovné zvedání ukazováčku ze včerejší večerní prezentace teď dostává zcela nový rozměr. Bylo nám řečeno, že se máme chovat slušně a dodržovat rychlostní limity.

Kanárské ostrovy trochu jinak
Možná vás napadne, proč zrovna Kanáry? Co nás přivedlo na myšlenku motoškoly v zimě? Tréninku není nikdy dost, a co může být lepšího než odletět za teplem v době, kdy je počasí ve střední Evropě více než nepřívětivé, teplota pod bodem mrazu a na motorce si zajezdíte s dávkou představivosti možná tak v garáži anebo vytáhnete enduro.

Motomuzeum Sezemice
Téměř uprostřed městečka Sezemice, ležícího 6 kilometrů severovýchodně od Pardubic, najdete prodejnu Motopneu Novák. Přímo naproti ní se pak v areálu bývalé výrobny uzenin skrývá opravdový skvost českých motocyklových sbírek. Na svědomí ho má právě dlouholetý dovozce a prodejce pneumatik Libor Novák.

Přestavba Honda CB550F1
Snažím se pozorně sledovat světovou i českou scénu, abyste si každý měsíc mohli počíst o nějaké zajímavé přestavbě. A přeci to občas přijde z úplně jiného směru, než jsou všechny ty weby, Facebooky a kluby. Opět to byl jeden z těch milých e-mailů začínající skromnými slovy: „Kdyby se vám náhodou líbila.“ Líbila se nám moc!

H-D Battle of the Kings 2016
Loňský první ročník dealerské soutěže o nejlepší přestavbu Harley-Davidsonu sklidil obrovský úspěch, a tak se evropská centrála této legendární značky rozhodla pokračovat. Letos si to dealeři rozdají na téma Iron 883 a my pro vás máme první pohled na čtyři české motorky.

Fascinace – Flat Track
Rozum patří do koše…
Flat Track je disciplína vyžadující obrovskou vnitřní koncentraci a mimořádné odhodlání. Kdo ubere, jde k zemi. A prohraje. Vyzkoušeli jsme si to na vlastní kůži.

JIŽ NYNÍ ELEKTRONICKY NA:
Stahujte na App Store nebo na Google Play

Nový Motohouse 5/2016 v prodeji od pondělí 18. dubna 2016
• cena časopisu 99 Kč (SK verze 3,80 €)
• roční předplatné 750 Kč, 880 Kč s katalogem (SK roční předplatné 29 €)
• info předplatné: www.send.cz

FLOOWIE: http://www.floowie.com/cs/zobrazeni/mh-5-2016
PUBLERO - ALZA MEDIA: https://www.alza.cz/media/motohouse-d2171472.htm

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist