yamaha_doplnky_3
Motorbike č. 3 /2014

Zima, jak se zdá, je za námi a s jarem přichází samozřejmě i březnový Motorbike. Všechno už jede na plné obrátky, takže testujeme (mimo jiné i žhavou novinku Yamaha MT 07), jezdíme po závodech, sbíráme materiál na reportáže... prostě sezóna 2014 je tady a my nesmíme nikde chybět!

Pro letošek se můžeme těšit na spoustu novinek, mimo jiné na Yamahu MT 07, kterou Pajinex prohnal po kvalitních silnicích ostrova Lanzarote. A jaká tahle „cenová bomba“ opravdu je, se dozvíte z jeho testu, jako vždy nekompromisního. Takže jestli čekáte jen obdivné a pochvalné výkřiky, tenhle článek nebude nic pro vás...
V čem je přednost vzduchem chlazeného motoru Ducati Monster 796? A jde vůbec o přednost? Jaký tenhle „poslední Mohykán“ vůbec je? To vám sdělí Libor v testu s názvem Poslední vzduchomol.
Harley – Davidson Sportster 1200 Custom – vyrábí se skoro šedesát let a pořád dokáže (jak se přesvědčil Scoob) pořádně překvapit. Zejména ty, kteří mají značku HD spojenou jen s kochacím výletním tempem. Jenže Sportster je někde jinde...
Nevynechali jsme ani další novinku, tentokrát od Hondy, tedy NC750X, nástupce veleúspěšného modelu NC700 a ani „stíhačku“ Yamaha TMAX, kterou vyzkoušel v nevlídném zimním počasí „scooter specialist“ Míra Kalous.
V sekci přestavby najdete lahůdku, Triumph Bonneville T100 z dílny DK Racing. A jestli myslíte, že jde o další tuctovku z řady dnes módních „café racerů“, jste na omylu - ostatně uvidíte sami.
V minulém čísle jsme slíbili, že se budeme víc věnovat hezčí polovině lidstva a tak jsme test čtyřkolky, konkrétně Journeyman Gladiator 720 Sport svěřili kolegyni Janě. A nevyšlo to vůbec špatně, ba naopak. Slečnám (nebo tedy především jim) se věnujeme i v článku „Ten černej vzadu“ o vybavení spolujezdce v sekci Techmánie, kde naleznete mimo jiné i informace o převratném systému zabezpečení motocyklů proti krádeži.
V „historii“ zakončíme seriál o čtyřválcích BMW a jako „osobnost“ jsme tentokrát vybrali kaskadéra Martina „Sporťáka“ Freye (kterého můžete vidět vystupovat v rámci brněnského Motosalonu, takže si můžete rozhovor s ním nechat třeba podepsat).
Co nového ve sportu? Krom autentické reportáže z prvních závodů série WSBK v Austrálii pro vás máme naprosto exkluzivní materiál, týkající se současnosti a budoucnosti Valentina Rossiho. Bude rok 2014 jeho poslední sezónou? Nebo ho budeme dále vídat v nejprestižnějším seriálu motocyklových závodů? Jaké důvody jsou „pro“ a jaké „proti“? Dozvíte se v Motorbike č.3.
RoadRacing je u nás dnes velice populární a tak jsme se rozhodli pomoci těm, kteří by s ním chtěli začít a nevědí jak. Tohoto úkolu se ujala Veronika Hankocyová, která sama řadu let závodí, takže si můžete být jisti, že na základě její „Základní školy RR“ bude pro vás vstup do světa městských okruhů hračkou... stačí se už jen postavit na start.
Samozřejmostí jsou i novinky ze spedwaye, International Czech Bike Series 2014, FMX (zde jsme vyzpovídali českého Otce FMX Máru Rejmana), Marek Vincík pro vás připravil report z extrem endura Hell´s Gate, byli jsme s podívat na našem letošním jediném závodu v motoskijöringu a dali jsme prostor i třem jezdcům motokrosové juniorské reprezentace – na naše otázky odpovídali Filip Podmol, Jakub Terešák a Petr Polák.
No a k tomu samozřejmě aktuality, toolbox, reportáže atd. atd.

Přejeme, ať se vám Motorbike č. 3 / 2014 líbí a pokud se za námi stavíte na výstavě Motosalon v Brně, budeme rádi!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist