ktm_rijen
Motorbike 9/2014

Prázdniny jsou nenávratně pryč, což ovšem neznamená, že bychom ubrali plyn – v žádném případě, ručička otáčkoměru se drží na vyšších hodnotách, občas dokonce přeleze do červeného pole. Jako vždy jsme pro vás připravili nejen řadu testů, ale i informace o všem, co se v současnosti ve světě motorek děje. A že se toho děje pořád hodně...

Testy

BMW 1000RR HP4. V recenzích mnohdy až nekriticky opěvovaný stroj, nemající údajně žádnou chybu. Fakt žádnou? Vážně se německému výrobci povedlo vytvořit božský superbike? Odpověď naleznete v testu Teutonská síla.
Kawasaki Z1000, neboli „Zed“, je motorkou s dlouholetou tradicí. Ovšem jen z tradice se žít nedá a nás zajímalo, zda se s agresivnějším lookem dostavila i agresivnější povaha. Jestli ano (nebo ne) se dozvíte z testu Bolt z Japonska.
A máme tu zástupce cestovních endur. Tomuhle segmentu dnes vládne Evropa a zdaleka už nejde o mašiny, kterým se vyhýbají moderní technologie, včetně elektronicky nastavitelných podvozků atd. Jde o přínos, nebo tím naopak ztrácíme? Na to jsme hledali odpověď ve srovnání současné KTM 1190 Adventure a KTM 990 Adventure z roku 2008.
U oranžových ještě zůstaneme, byli jsme totiž v rakouském Linzi, kde proběhlo testování „malorážky“ KTM RC 125. Co na to říct... snad jen škoda, že nám není šestnáct, bylo by jasné, co bychom chtěli k Vánocům.
Do Čech přilétl Stealth a my ho odchytili a prohnali po našich silnicích. Tedy, nejde samozřejmě o známé neviditelné letadlo, ale o Hondu NM4 Vultus, která je naopak viditelná až až. Futuristický vzhled, vlastnosti cruiseru, vychytávky, které jinde nenajdete – Honda holt dokáže překvapit.
Kontrastem proti téhle ultramoderně je klasika, Yamaha SR 400. Na tu jsme byli hodně zvědaví už od loňska, kdy jí značka představila na výstavě v Miláně. A teď se nám konečně dostala do drápů – a vy si můžete přečíst test s názvem Paní motorka.
Co se týká skútrů, sáhli jsme po horké novince Yamaha Majesty S, čtyřkolky zastupují Gladiator X8 ELKA EPS Edition společně s Gladiatorem X8 EFI De Luxe. A samozřejmě nechybí ani report z dlouhodobého testu Gas Gas 205 Cami.
V techmánii se dozvíte, jak správně vybrat přilbu, čemu se při jejím výběru vyhnout a na co se naopak soustředit. A samozřejmě jak se o ni starat, aby vám vydržela co nejdéle jako nová. V článku „Gauč nebo vejfuk?“ vám objasníme, k čemu vlastně jsou tzv. „laděné výfuky“ jestli se vůbec vyplatí do nich investovat, nebo jestli jde jen o chytrý marketingový tah.
Nijak jsme neomezili ani sport, takže krom autentických reportáží z MotoGP v U.S.A. a v Brně (své k tomu opět řekli i Kuba Kornfeil a Karel Hanika) u nás najdete informace o Road Racingu, konkrétně o závodech v Těrlicku a Hořicích, o tom, jaké to letos bylo na závodech extrémního endura Romaniacs, jak se jelo při KTM ECC Cup v Ohrazenicích, co nového se děje na ploché dráze a v ICBS... je toho spousta.
Pořád málo? O.k, tak si ještě přidejte aktuality, toolbox, sekci „Na vlastní kůži“, retro, reportáže z Harley Press Ride a z výletu Baworáků do Itálie atd. atd.
Motorbike č. 9 je prostě tady a doufáme, že se bude líbit!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist