husqvarna_naked
Motorbike 7/2013

Čas letí jako stádo splašených koní a než se člověk rozkouká, je tu první středa v měsíci a v poledne se rozhulákají sirény, oznamující, že do regálů trafik, čerpacích stanic, nákupních center atd. přistává další číslo Motorbike.

Počasí se snad konečně aspoň trochu umoudřilo, takže naše motorkářská sezóna se naplno rozjela a nevíme, kam dřív skočit – jedna akce za druhou, testovací stroje, závody... a pak alespoň to nejdůležitější a nejzajímavější vtěsnat na 112 stran časopisu. Ne, vážně to není o tom, že bychom neměli o čem psát :-).
Ale konec keců okolo, mrkneme se, co konkrétně v aktuálním Motorbike najdete a jako vždy začneme u testů.
V Moto Guzzi se rozhodli ještě více vylepšit svou vlajkovou loď, tedy legendární Californii. A aby toho nebylo málo a na své si přišli i příznivci „skromnějšího“ pojetí, vedle cestovního stroje se v roce 2013 objevil i custom. A podle Pajinexe se moc povedl...
Ani Kawasaki nelení a její letošní novinka, Ninja 636, je velkým překvapením. Proč? Dozvíte se v testu.
KTM do toho taky slušně šlape. Nejdřív Duke 125, pak 200 a teď 390. Má v dnešní době čtyřkilo vůbec smysl? No to si pište, že ano!
Skútry jsou oblíbenou kategorií zejména ve městech. Ovšem na některých se můžete pustit i dál, třeba klidně na zahraniční dovolenou. A dva takové jsme vzali a postavili je proti sobě – BMW C 650 GT a Suzuki Burgman Executive. Jak to dopadlo? Míra Kalous na nich nalítal mrtě kilometrů a jeho verdikt si přečtete v testu.
Termín „Americké železo“ byl donedávna vyhrazen jedné jediné konkrétní značce. Ovšem pozor, customy, choppery a cruisery už nejsou doménou jen tohoto výrobce, je tu Victory. A její model Highball jsme si vyzkoušeli na vlastní, vysoko natažené pracky.
Nesmíme zapomenout na sekáč, ve kterém se ohlédneme za BMW F650 GS Dakar, quady tentokrát velice důstojně zastupuje TGB BLADEi 550 IRS.
Co dál? S Hondou jsme strávili Tři dny v sedle v motorkářském ráji, tedy v Jeseníkách, byli jsme se podívat, jak Harley oslavil 110. narozeniny, vyzvěděli jsme, jaké má být kvalitní cestovní motooblečení (je to hotová věda).
A samozřejmě jsme vymetli kdejaký závod – ať už šlo například o ČTT v Hořicích, 1. závod FMS AČR na Slovakiaringu, MMČR juniorů v Jiníně nebo motokros klasiků v Březhradě. Naši reportéři nechyběli ani při aktuálních závodech MotoGP a WSBK, mohli jste je potkat na speedwayi nebo při Nights Of The Jumps, a máme pro vás i exkluzivní report z Tourist Trophy Isle of Man 2013.
K tomu jako vždy toolbox, aktuality, historie (tentokrát značek Moto Guzzi a KTM) a spousta dalších informací – přejeme příjemné počtení!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist