yamaha_doplnky_3
Motorbike 6/2014

Je tu první středa v měsíci a s ní – samozřejmě – i nový Motorbike.

Přestože každé číslo děláme rádi, tentokrát ta radost byla ještě větší – jako prvnímu českému časopisu se nám podařilo postavit proti sobě v přímé konfrontaci dvě současné hvězdy segmentu naked, tedy německého predátora BMW S1000R a rakouského dravce KTM 1290 Super Duke R. A k nim jsme přidali ještě stroj, kterým vlastně před lety kategorie super naháčů odstartovala – Aprilii Tuono. Mašiny jsme prohnali po letišti i v běžném provozu a máme tedy vítěze... pokud chcete znát jeho jméno, přečtěte si test.
Z jiného světa je další srovnávák, tentokrát dvou motorek značky Honda. Přestože jde o stroje s podobným označením, tedy CTX, přestože jsou si podobné i vzhledem, rozdíl není jen v objemu motoru a tím pádem i výkonu. Kdepak, tady je diferencí mnohem víc – a o jaké jde konkrétně, se dozvíte v testu s názvem Cruiser pro Batmana.
Je novinka BMW R Nine T moderní replikou legendárních café racerů nebo není? Jde jen o německý pokus svézt se na dnes populární retro vlně? Tak tuhle odpověď jsme hledali v sedle bavorského ultimativního dvouválce. A výsledek byl pro nás překvapením – prozradíme jen, že o retro se nejedná ani náhodou...
Svalovec. Právě takhle jsme nazvali další test, jde o Harley – Davidson Dyna Fat Bob FXDF. Těžká mašina s úžasným krouťákem, který vás při každém rozjezdu vmáčkne do sedla. Motorku ovšem „nedělá“ jen motor, ke spokojenosti samozřejmě potřebujete, aby perfektně fungovaly i další věci, třeba rám či brzdy. Jak se s tím popasovali v Milwaukee? Odpověď naleznete v červnovém Motorbike.
Nevynechali jsme ani skútry, tentokrát jsme sáhli po Yuki 125 City, novince čínského výrobce, který dle našeho názoru udělal od doby svého vzniku velký pokrok (který se ale naštěstí neodrazil na ceně). Pro čtyřkolkáře (ale nejen pro ně) jsme vyzkoušeli, jak dopadne veterán Journeyman Gladiator X8 EFI po tom, co mu dáváte pár let pořádně do těla.
V rámci dlouhodobého testu Gas Gas Cami 250 jsme na „Camilu“ posadili naprostou začátečnici, abychom se dozvěděli, jestli je právě tahle motorka vhodná pro ty, kteří se s endurem teprve seznamují.
Tak, to bychom měli testy, co dál?
Zajeli jsme na Slapy. Tedy, jezdíme tam poměrně často, ovšem v tomto případě nešlo jen o vyjížďku, ale o akci Travel Event 2014, kterou pořádal Touratech.cz v Živohošti – reportáž najdete na stranách 14 a 15.
V techmánii jsme se věnovali detailně brzdám a tomu, co byste měli vědět, pokud chcete vyrazit na motodovolenou se spolujezdcem (článek se jmenuje výstižně Ve dvou se to lépe tlačí).
A je tu sport. „Pětadvacet na prdel“ – tak nazval autor shrnutí čtyř závodů MotoGP (Austin, Argentina, Jerez, Le–Mans). Pokud chcete vědět, proč je současná situace v tomto seriálu taková, jaká je, neměli byste tuhle exkluzivní reportáž rozhodně vynechat. Mimochodem, svůj prostor v ní dostali i dva naši jezdci, Kuba Kornfeil a Kája Hanika.
V Road Racingu jsme zavítali do Starého Města a zákonitě i na 300 ZGH do Hořic (tohoto okruhu se týká i sekce retro, ve které najdete historii hořických závodů od jejich počátku), nezapomněli jsme ani na účast našich jezdců v závodě Cookstown 100 a v seriálu IRRC. Silničních závodů se týká i report z dalšího podniku ICBS, který se jel na Slovakiaringu.
„Bláto“ zastupuje hned několik reportáží, konkrétně dva motokrosové závody juniorů, OffROAD Maraton v Dobřanech a FMX v Brně, tradičně se věnujeme i aktuálnímu dění na ploché dráze.
Připomínat, že veškeré naše reportáže jsou autentické, přímo z místa dění, asi už ani nemusíme...
No a k tomu samozřejmě ještě spousta dalšího – aktuality, toolbox, redakční testy motovýbavy, soutěže (tentokrát můžete vyhrát třeba produkt značky Abus) atd.
Prostě i tentokrát je Motorbike našlapaný informacemi po strop – a my doufáme, že se vám bude líbit!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist