ktm_rijen




Motorbike 5 / 2013

První středa v měsíci, sirény se můžou uřvat... a ono nic. Nojo, holt 1. 5. je státní svátek a tak ne všechno funguje, jak má a i když jsme se málem přetrhli, abychom vykopali číslo do tiskárny včas, počasí a distribuci se poručit nedá. Ale hned příští den, tedy ve čtvrtek, přistává zbrusu nové číslo Motorbike na stáncích. A co v něm najdete? Jako obvykle začneme testy.

Gold Wing. Ikona ikon přijíždí v nové verzi, tedy jako bagger. Nízký, dlouhý...a výkonný. Ten zátah doslova bere dech, a kdo nezažil, měl by vyzkoušet. My zažili a můžete nám věřit, že jsme byli hóóódně překvapení, co všechno se dá s touhle lokomotivou dělat.
Už vám někdy někdo řekl, že cestovní stroj, který nemá aspoň litrový objem motoru a sto koní je na nic? Hmm, tak to se ještě nesvezl na BMW F 800 GT, které tenhle blábol popírá s urputností rotvajlera. Tohle osmikilo je totiž z říše snů... zrovna jako další testovaný stroj, i když jiné krevní skupiny: Kawasaki Z 800. Rychlá, mrštná agresivní motorka – ani té těch „chybějících“ 200 ccm nijak neschází.
Bájný Norton Commando povstal z popela jako pták Fénix a má se čile k světu, výrobce nestíhá ani uspokojit poptávku. A není se čemu divit, stačí se podívat na pár fotek a hned víte, že tohle není tuctovka ani omylem. Prostě legenda se vrátila v plné parádě.
Elektromobily, elektrokola – a samozřejmě elektroskútry. Dnes už nejde o ojedinělý výstřelek šíleného vědátora, kdepak, skútry poháněné elektromotorem mají své místo na slunci a v našem testu se dozvíte, proč tomu tak je: představujeme Akumoto 600.
Je toho málo? No jasně že je, takže v rychlosti další stroje: v sekáči se tentokrát prohání nesmrtelný skútřík Yamaha Vity 125, přestavby zastupuje do posledního šroubku vymazlená Ducati 853 a barvy čtyřkolek hájí nesmrtelná Honda TRX 450.
V techmánii vám tentokrát poradíme, jakou motorku si pořídit ve chvíli, kdy začínáte koketovat s terénem – tak, abyste si nemuseli na pořízení stroje brát hypotéku nebo prodat ledvinu a taky abyste se hned nepřerazili o první pařez. V retro sekci se dozvíte něco o historii šestiválců a o rodokmenu již zmíněného Commanda, připomeneme blížící se oslavy 110. výročí značky Harley – Davidson (budou veliké, převeliké a můžete se jich zúčastnit i vy) a ve sportu najdete samozřejmě to, co v posledních dnech hýbe nejen světem (tedy MotoGP,WSBK, Nights Of The Jumps), ale i naším českým rybníkem – takže roadracing, offroad, speedway, okruhové závody...fakt nebudeme vyjmenovávat všechno, je toho moc.
Tak, Motorbike 5 / 2013 je (byť s nepatrným zpožděním) na stáncích a my doufáme, že se vám bude líbit!
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (5x):



TOPlist