ktm_kveten_duke_keys
Motorbike 3 / 2015

Březnové číslo Motorbike je vždy spojené s jarní výstavou. Tedy spíš s jarními výstavami, abychom byli přesní. Ani letos tomu není jinak, takže aktuální číslo je v prodeji ode dneška, tedy den před oficiálním zahájením Motosalonu i Motocyklu. Mimochodem, na obou výstavách máme stánek, takže se koukejte u nás zastavit – rádi vás uvidíme.

Ale teď už k obsahu Motorbike č. 3 – jako vždy začínáme s testy.
Ducati Panigale 899
Aneb Sexy bejby. Takhle nazval svůj příspěvek Bíba, který téhle Italce dal pořádně za uši. A nedá se říct, že by byl z krátké známosti s ní nějak otrávený, spíš naopak. Celé by se to dalo shrnout tak, že co je malé, to je hezké, v případě Panigale 899 i naprosto funkční.
Aprilia Dorsoduro 750 a Dorsoduro 1200
V Itálii ještě chvíli zůstaneme, i když u jiné značky. Vzali jsme dva „cestovní motardy“ a zjišťovali, jak velký je mezi nimi rozdíl. Jednoduše řečeno, jestli má smysl jít do většího objemu, nebo zda by nám stačil ten menší. Protože co se vzhledu týká, podobají se oba stroje jeden druhému jako vejce vejci...
Mimochodem, značce Aprilia se věnujeme i v sekci Retro, kde se dozvíte její historii.
Gas Gas Randonne 200
Novinku španělského výrobce máme letos na dlouhodobý, roční test – nahradila v naší garáži endurko Gas Gas Cami 250. A protože jde v případě Randonne o spojení dvou světů, tedy endura a trialu, požádali jsme při prvním seznámení s ní o spolupráci Martina Matějíčka, vicemistra USA v kategorii Trial Pro. Tedy někoho, kdo v trialu opravdu už něco umí. Jak Randonne obstála v rukou mistra, se dozvíte v testu s názvem Exkurze.
Yamaha YZ 125 a YZ 250 MY 2015
V jednom z minulých čísel jsme vám představili čtyřtaktní motokrosové novinky značky Yamaha, teď došlo na dvoutakty. Jejich test jsme svěřili opět Aleši Doležalovi, který donedávna sám aktivně na Yamaze závodil, čili odborníkovi na slovo vzatému. A aby v tom Aleš nebyl sám, požádali jsme o názor dalšího závodníka, Dušana Drdaje (fanouškům MX není jistě třeba tohoto jezdce jistě představovat). Kluci se s tím popasovali se ctí a výsledek jejich snažení nese název Razantní hračky.
Yamaha Tricity
Tříkolových skútrů je zatím jako šafránu a o to víc nás potěšila novinka značky Yamaha, model Tricity. Japonská značka vsadila na menší objem, než všichni ostatní, takže její stroj má motor o objemu 125ccm... je to málo? Nebo 11 koníků stačí? Dozvíte se v testu První vlaštovka.
Snow Adventure
Testy nejsou jen o motorkách, nevynechali jsme samozřejmě ani čtyřkolky. I když tentokrát trochu jinak, vyzkoušeli jsme totiž, jak se tři různé stroje chovají na sněžných pásech. Prohnali jsme je po Krušných horách a můžeme prozradit, že to byl fakt zážitek... prostě Snow Adventure.
Co dál? V sekci Motorbike Garáž najdete reportáž o Oliver Cycles, tedy firmě, která se zabývá stavbou customů, vyzvěděli jsme, co nového je u portugalské enduro značky AJP, byli jsme se – jako jediní zástupci českých tištěných motomédií - podívat na 1. Yamaha Europe Racing Press Conference v Itálii (takže víme, kdo všechno bude letos za Yamahu závodit – a vy se to můžete dozvědět z článku s poetickým názvem Modrá laguna). Zmapovali jsme též motoškoly v naší republice a v textu Škola, základ života, vám pomůžeme vybrat, která bude právě pro vás ta nejvhodnější.
Techmánie
V technickém okénku jsme se tentokrát věnovali přilbám. Článek nese název Helmuti, aneb malý průvodce světem přileb 2015. No, nakonec tak malý průvodce to není, naleznete v něm přes 40 novinek sportovních, cestovních, adventure a skútr přileb různých značek, samozřejmě včetně technických informací. A dokonce i žhavou novinku z českých luhů a hájů, tedy přilby značky MBW. Tím to ale nekončí, v techporadně se dozvíte, jak bleskurychle připravit mašinu na sezónu a co byste před první vyjížďkou určitě neměli zanedbat.
Sport
Krom pravidelných rubrik Kuby Kornfeila a Káji Haniky najdete v téhle sekci samozřejmě i nejnovější informace o MotoGP a detailní reportáž z první rundy WSBK. Dozvíte se zde, co na letošek plánují přední jezdci světového roadracingu, jaké to bylo před pár týdny na závodech hard endura Hell´s Gate, kdo je současným mistrem ČR v motoskijöringu a v exkluzivním rozhovoru jsme pro vás vyzpovídali Jeremyho Van Horebeeka, který vloni získal celkové druhé místo v sérii MXGP. Samozřejmě nechybí ani aktuální info o ploché dráze – jako pokaždé je naše sportovní rubrika prostě našlapaná k prasknutí.
Ostatní
Aktuality, redakční test (tentokrát přilby HJC IS 17), toolbox, aneb co by se vám mohlo hodit, soutěže (ve kterých můžete vyhrát například okruhové ježdění) a spousta dalšího – to vše v Motorbike č.3, který - jak doufáme - se vám bude opět líbit!
Motorbike 3/2015 vychází ve středu 4. března. Plná, nijak neomezená verze Motorbike je samozřejmě i v elektronické formě na https://cs.publero.com/Publero.cz a http://www.floowie.com/cs/Floowie.cz.

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz

Cena: 84,- Kč
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (2x):TOPlist