yamaha_doplnky_3
Motorbike 11/2015

Stejně jako po celý rok, i listopadový Motorbike má něco pro každého z vás. Čili testy jak rychlých, tak i klidnějších motorek, silničních i terénních strojů. Dodávat, že všechny testy Motorbike jsou původní a nepřevzaté, je snad zbytečné... Ale nejde jen o testy, samozřejmě pro vás i tento měsíc máme spoustu aktuálních informací o všem, co se v současnosti v motocyklovém světě děje a co je nového. Tak pojďme na to.

Aprilia Tuono V4 1100RR
Máme rádi motorky, u kterých se nenudíme. A právě proto patřil „Tuňák“ vždycky mezi naše oblíbené stroje - rychlý, agresivní, přitom ale perfektně ovladatelný a nezáludný. Tedy v rukou zkušeného jezdce, protože tohle dělo vážně není nic pro začátečníky. Dá se vůbec tahle perfektní motorka posunout ještě dál? Nebo s přibývající elektronikou ztrácí hodně ze svého kouzla? Odpověď najdete v testu s názvem „Vlk samotář“.

BMW R1200RT
Jen málokterá motorka klame na první pohled tak, jako právě BMW R1200RT. Zapomeňte na to, že by snad byla neohrabaná. Zapomeňte, že by nebyla rychlá. A vůbec už neuvažujte o tom, že není zábavná, protože s tímhle strojem se vyřádí snad úplně každý pilot. Má vůbec nějakou chybu nebo je opravdu králem mezi tourery? Na to vám odpovíme v článku „Nekonečná cesta“.

Harley Davidson Forty Eight XL1200X MY 2016
Harley-Davidson už představil své novinky pro rok 2016 – test modelu Iron jsme zveřejnili v minulém čísle, a teď přišla řada na Forty Eight. I ten byl pro příští rok vylepšen a odpověď na otázku, zda jde o opravdovou, smysluplnou inovaci nebo jen o marketingový tah, se dozvíte z našeho testu „Dobrodružství s bobrem“.

Ducati Hyperstrada
Ducati si vždycky jela po své lajně a tak se není čemu divit, že jeden z jejích cestovních strojů vypadá tak, že u ostatních značek byste ho nejspíš našli mezi sportovnějším náčiním. Hypestrada je prostě svá a ne každý z ní bude nadšený. Ovšem je jasné, že naopak jiní na ní nedají dopustit. A proč tomu tak je vám vysvětlíme v článku „Výletnice“.

Indian Scout
Na loňské výstavě EICMA byl Indian Scout jednou z nejobletovanějších motorek. Což je pochopitelné, vzhledem se dost vymyká běžné produkci téhle kategorie, navíc svou roli hraje exkluzivita značky. Jenže na vzhled a exkluzivitu to takříkajíc „nejezdí“, takže jsme vyzkoušeli, zda Scout odpovídá i své poněkud exkluzivní ceně. A musíme konstatovat, že – přestože jde o zajímavou motorku – nějaká ta chybka se najde. O co že jde konkrétně vám napoví test „Na válečné stezce“.

Kawasaki Z250SL vs Kawasaki Ninja 250SL
Hned dvě malorážky představili vloni „zelení“. Stejný motor, stejný podvozek, přesto jsou tyhle motorky odlišné. A nejen proto, že jedna má plasty a druhá ne. V čem je rozdíl? Která je lepší? Na to vám odpovíme ve srovnávacím testu jménem „Bratrovražedný souboj“.

KTM 450 EXC Six Days 2016
Vezmete jednu motorku, přidáte dva zkušené jezdce (z toho jednoho účastníka letošního ISDE) a vypustíte je na trať. No a výsledkem je test, který vám řekne naprosto přesně, jaká tahle motorka je. Bez zbytečných amatérských keců.

MX modely Husqvarna MY 2016
Když vyzkoušet ostrý motokros, tak pořádně. A když pořádně, musí ho zkoušet závodník. Vzhledem k tomu, že jednoho takového v redakci máme, byla volba jasná a Pavel vyrazil na Moravu zjistit, jaké budou nové Husqvarny. A podle toho, s čím se vrátil, se máme na co těšit.

Adiva AD3
Tři kola, střecha, obří plexi, stěrač, ostřikovač...je to ještě vůbec skútr? Nebo jde o novou kategorii? A jde vůbec ještě o zábavu, nebo už jen o transport z bodu A do bodu B? Odpovědi na tyto otázky (a nejen na ně) najdete v tomto čísle Motorbike. A budete možná překvapeni.

Triumph Street Triple 675 MY 2012
Sháníte starší motorku? Starší zábavnou motorku? Zábavnou a lehkou motorku? Pak by mohl být Triumph Street Triple pro vás tím pravým. Na co si dát při koupi téhle ojetiny pozor a co od ní můžete čekat, se dozvíte přímo od majitelky tohoto chuligána, která ho už nějaký čas krotí malou, leč pevnou rukou.

Co dál? Samozřejmě reportáže – Motorbike se zúčastnil nejen legendárního Sportster Challenge, ale i neméně legendárního závodu PAW. A abychom pro vás měli i něco více exotického, připravili jsme reportáž z návštěvy továren CF Moto a SMC v daleké Číně. V Techmánii jsme zas na „vlastní šišku“ vyzkoušeli, jaká je helma Touratech Aventuro Carbon a jestli opravdu plní to, co výrobce slibuje. V sekci „osobnost“ jsme pak vyzpovídali jednoho z našich nejlepších MX fotografů, Miroslava Jirečka a „Ničitele“ Nate Adamse, předního jezdce FMX.

Sport
Světem rychlých kol MotoGP hýbe aféra ze Sepangu a naši redaktoři byli jako vždy přímo na místě – jejich autentický názor na celou věc a erudovanou prognózu, jak se to celé bude dál vyvíjet, si můžete přečíst v článku „Verbální útoky“. Naopak ve WSBK je dobojováno, rovněž v MXGP – o obou seriálech naleznete v Motorbike č. 11 reportáže. A nejen o nich, ale třeba i o MXoN ve Francii, máme pro vás i exkluzivní report o irském roadracingovém závodě Killalane, ve kterém skvěle zajel náš Michal Indi Dokoupil. A taky o patnáctém ročníku Gladiator Games, o seriálech KTM ECC Cup a OffROAD Maraton a nevynechali jsme ani žhavé informace z ploché dráhy.

K tomu samozřejmě spousta aktualit, soutěže, produktové testy atd. atd. Tak ať se vám i listopadový Motorbike hezky čte!

Motorbike č. 11/2015 vychází ve středu 4. listopadu 2015.
Plná, nijak neomezená verze Motorbike je samozřejmě i v elektronické formě na https://cs.publero.com/Publero.cz a http://www.floowie.com/cs/Floowie.cz.

Tištěné předplatné je možné objednat prostřednictvím e-mailu: predplatne@motorbike-czech.cz. Neuteče vám tak už žádné číslo Motorbike.

Více informací na: http://www.motorbike-czech.cz nebo na https://www.facebook.com/motorbike.cz

Cena: 84,- Kč

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (4x):TOPlist