ktm_rijen
Motocykl 8/2012

Na pláži nebo na zahrádce u pivka, hlavně, že je léto – a letní jsou i naše témata v aktuálním MC. Poradíme, jakou vyklápěčku vzít na dovolenou do Alp, jaké si na ni vybrat cestovní enduro a jak ho správně na trip připravit. Zůstáváte na chatě? Ok – pak tu máme superzábavnou KTM Freeride, ležérní H-D nebo R1 s kontrolou trakce a … No, začtěte se raději sami, my jdeme jezdit!

Test
KTM Freeride
Jednoduchá forma je sice tím, co dělá tohoto křížence endura a trialky zábavným, zároveň ovšem podnítí vrozenou obezřetnost při pohledu na cenovku. Našinec zkrátka nemá rád, když mu za větší peníz servírují méně motorky, a sám jsem na to zprvu nenahlížel jinak…

Představení
Harley-Davidson Seventy-Two
Jestli jsem se v téhle sezoně na něco opravdu těšil, byla to „sedmdesátdvojka“. Jasně, technika mě asi ze židle neshodí, říkám si, ale ten pocit svobody by tam měl být. Dá mi ho?

Test
Yamaha YZF-R1
Říká se, že stará láska nerezaví. V případě Yamahy R1 to každopádně platí – dneska už sice kopou superbiky trochu jinou ligu, ale ten vztah tam každopádně je. A spousta racionálních důvodů pořídit si do garáže R1 včetně kontroly trakce jakbysmet. Pojďme na to!

Megatest cestovních endur
BMW R 1200 GS Rallye
Ducati Multistrada 1200 S
Honda Crosstourer
Kawasaki Versys 1000
KTM 990 Adventure
Moto Guzzi Stelvio 1200 8V
Triumph Tiger Explorer
Yamaha XT 1200 Z Super Ténéré Worldcrosser

U velkých cestovních endur nebyla mnohotvárnost ještě nikdy tak značná: v sezoně 2012 pořádně zatopilo vůdčímu stroji BMW R 1200 GS sedm konkurentů, mezi nimi i zcela nové modely. Bavoři na to zareagovali speciálním modelem. Stačí to ale ještě na udržení té divoké smečky v šachu?
Design box
Ladislava Škody
KTM 950/990 Adventure
Už devět let design LC8 nezaznamenal výraznější estetickou proměnu. Vlastně se upravilo jen několik drobností, ale z vnějšku je to pořád ta skvělá pouštní gazela, na níž je zjevný dakarský původ.

Představení
Piaggio MP3 500 LT Touring Sport
Skútry jsou fajn, ve velkých městech navíc i velmi praktické – jejich celoroční provoz však zůstává pro většinu z nás přinejmenším velkou výzvou. Ale co když máte o kolečko navíc?Srovnávací test
Yamaha FZ8 vs. BMW F800R
Ačkoliv by z názvu článku mohlo vyplývat, že se jedná o poměr typické „pouliční férovky“, není tomu tak. Prostě jen poměr válců v pohonných jednotkách obou strojů hovoří ve prospěch Yamahy, jenže je vždycky počet válců klíčový?

Zapadlé legendy
CR&S VUN
Jednoválce, big singly, bác-kladiva, buchary – nemáte také ten pocit, že s nimi výrobci už spíše kupčí, namísto aby konstruovali a představovali nové? Nejsou zkrátka „in“.


Servis-ojetina
Honda XL 1000 V Varadero 1999–2011
XXL cestovní enduro pro opravdové chlapy, kteří sice netouží po nějaké terénní adventuře, přesto je to právě magické slůvko dobrodružství, které je k Varaderu přivádí.

Produktový test
Vyklápěcí helmy
Vyklápěcí helmy se stávají silným obchodním artiklem. Jsou pohodlné, v dnešní době i hezké a zároveň bezpečné. Vybrali jsme několik zástupců z této kategorie a podrobili je důkladnému testu.


Cestopis
Isle of Man
Často od kamarádů slýchávám: Řekni mi, proč ty se pořád hrabeš do těch kotárů, pořád na stejné místo, kde je kosa a imrvére prší? Když se jim na to kloudně snažím odpovědět, většinou dojdu k závěru: nevím.

Rozhovor
Katarína Vrábelová
Je tak naivní, nebo tak bláznivá? Když mi Kačka zavolala, že se chystá objet celý svět a ještě k tomu na motorce, nebyl jsem si úplně jistý, co si o té holčině mám myslet… Nicméně slovo dalo slovo a výsledkem je tento rozhovor, ze kterého je i takovým pochybovačům, jako jsem já, zřejmé, že tahle 23letá „motožába“ dobře ví, co dělá a co chce. Držme jí v tom velkém světě palce a těšme se na její netradiční cestopisy!

Poradna
Cestování – jízda se zavazadly
Každý, kdo se chystá vyrazit na motorce vstříc dovolené, se kromě pár výjimek nevyhne kupě zavazadel, jejichž obsah bude na své cestě potřebovat. Jak to vše na motorku naložit a hlavně jak si mašinu správně nastavit, aby i přesto fungovala, jak má? Odpovědí je tento článek s postřehy a poznatky zkušených cestovatelů.

Tip na trip
Kokořínsko
Když se řekne Dubá, většina z nás má jasno: 20 kilometrů zatáček a kafe na benzině nad vsí… Kokořínsko ale nabízí mnohem více.
Test
BMW S1000RR/Superstock/Superbike
V úterý 12. června se konalo testování pro novináře, které organizovalo BMW Motorrad na italském okruhu v Misanu. Necelé dva dny před tímto testováním se zde jelo WSBK, kde se dokázal Leon Haslam opět vyhoupnout na stupně vítězů. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak jeho bike funguje!

Sport
TT Isle of Man 2012
Tradiční termín posledního květnového a prvního červnového víkendu patřil opět legendárnímu závodu Tourist Trophy Isle of Man.
Finále
Kobylák´s Honda Shadow Bobber
„Nic nesmí zůstat originální, co jde říznout, to se zkrátka řízne,“ Michal má na motorky trochu vyhraněný názor – a to je přesně to, co jsem při přestavbě své „Shadowky“ potřeboval.

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (6x):TOPlist