UltraSeal + video

Možná vás už také někdy potkala ta nepříjemná situace, kdy jste přišli k motorce a pneumatika prázdná! V dnešní době je na trhu více přípravků, které umožňují tento problém odstranit a pokračovat v jízdě. Některé jsou na jedno použití a po aplikaci ze spreje na nich dojedete domů. Nebo můžete použít lepící sadu. My jsme dnes otestovali výrobek Ultraseal, který vám nejenom umožní dojet v bezpečí domů, ale hlavně se snaží defektu především předejít!

UltraSeal + video
Není to klasický antipich, ale přípravek, který se aplikuje přes vyndaný ventilek do pneumatiky jako prevence. Odzkoušeli jsme Ultraseal na pneumatikách Mitas přímo v praxi. Po prvním přejetí desky s hřebíky o průměru 3 mm se některé hřebíky ohnuly, ale i přesto pronikly do pneumatiky. Petr udělal několik oblouků po parkovišti a přijel zpět k nám. Po prozkoumání pneumatik jsme našli asi čtyři defekty. Ultraseal nám ukázal svou barvu, ale při poslechu nebylo slyšet žádný únik vzduchu. Po změření tlaku jsme zjistili, že tlak je sice o 30 kPa na pneumatice menší, ale i tak to i při tolika defektech zajistilo stabilitu motorky.
Pokoušeli jsme se Ultraseal dostat do úzkých, ale pokaždé se zachoval stejně jako u prvního průpichu. Proto jsme pokračovali v testu s pomocí velkých stovkových hřebíků o průměru 5 mm, které se jen tak neohnou jako ty předchozí. Petr najíždí opatrně na hřebík a po celkem slyšitelném průrazu se Ultraseal snaží dostat do postiženého defektu. Opět nám ukazuje své složení a barvu, a to sice ve větším množství, také s tím má co dělat! Po projetí BMW jsme čekali, jestli dokáže zalepit i tento defekt. I přes jeho počáteční únik a syčení vzduchu se tam přece jenom po projetí odstředivou silou dostal a díru zaslepil. Potom už jen lehce pobublává a během několik hodin zasychá.


Při testu jsme viděli i aplikaci přímo přes ventilek. Každá pneumatika má určené dávkovací množství Ultrasealu. Aplikuje se vždy do vyvážených pneumatik a po aplikaci se motorka projede přibližně kilometr. Jak můžete vidět na konci videa, Ultraseal se rovnoměrně rozprostře po vnitřku pneumatiky a vznikne ochranný film. Ten Vás chrání nejen proti defektům až do průměru 6 mm a následným okamžitým zaslepením, ale také těsní kolem patky ráfku! Proč je to tak důležité? Protože pokud je příliš vysoký nebo nízký tlak vzduchu, pneumatika se za jízdy nadměrně zahřívá a jednotlivé vrstvy pláště se od sebe oddělují. Narůstá opotřebení pneumatiky a zároveň i spotřeba vozidla. Nehledě na to, že podle motocestovatelů na pneumatikách najedete až o 25% více kilometrů právě díky jejich stálému tlaku.

Video přehrajete kliknutím na tento obrázek:


Není zapnut JavaScript. Tento text má být nahrazen přehrávačem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.


TOPlist