3000 km Vietnamom

Po prvotných neúspechoch sme sa napokon s dvojdňovým omeškaním dostali do Ho Či Minovho mesta, kde začal náš 2 týždňový výlet naprieč Vietnamom. Najazdili sme na požičanej moto 3338 km. Navštívili sme zaujímavé pamiatky, pláže, múzeá ale aj najvyšší vrch Vietnamu.

04.04.2022

Po dlhšej dobe a jednom väčšom cestovateľskom pláne, ktorý nevyšiel sme sa opäť rozhodli cestovať.  Začnime tým, že v nedeľu snežilo. A meškal nám prvý let Budapešť-Atény. Na prestup sme mali mať 2 hodiny a reálne nám zostalo 25 minút. Online check-in sme si spravili dopredu ale lúzri zo spoločnosti flyScott nie sú schopní zaslať letenku na mail. Vytlačiť treba na letisku. Tak sme sa presadili ku dverám lietadla a dali šprint cez celé letisko. Dobehli sme na čas ale nemal nám kto tú letenku vytlačiť, pretože check-in pult zatvorili. Totál nezáujem venovať nám viac ako 5 sekúnd. Ešte sme zopár krát prebehli cez halu a pozerali sa bezradne ako nás hľadajú, volajú na palubu a odlietajú bez nás. Pritom úplne by stačilo mať letenky v maili alebo aby niekto išiel s nami na gate A5 kde by nás už pustili. No nestalo sa. Takže bolo treba kúpiť nové letenky, ďalšie platené pcr testy, a čakali nás dva stratené dni a pobyt pri mori v prístave Pireus. Večer ešte nastal problém s bookingom, ktorý neposlal platbu ubytujúcemu, tak zase nasledovalo kolečko telefonátov. Po tomto všetkom by nás vôbec neprekvapilo keby sme mali pozitívne testy, čo vlastne v tejto dobe znamená zlé, alebo keby zajtra ani letisko nestojí tam kde predvčerom. Vraj kde končí plán začína dobrodružstvo. U nás ten plán ani nezačal.

05.04.02022

Keďže sme pri plánovaní výletu na Grécko sme ani nepomysleli, nemali sme žiadny plán. Celý deň sme sa motali mestom. Spravili PCR testy, ktoré boli naštastie negatívne a tým sa zvýšila naša šanca na odchod smer Vietnam. More bolo extrémne studené, na kúpanie sa nedalo ani pomyslieť. Tak sme si dali aspoň večeru na pláži a povinnú dezinfekciu Ouzo.

06.04.2022

Nakoniec sa všetko podarilo a po nekonečných 12 hodinách v lietadle sme pristáli na letisku Changi v Singapúre. Mali sme čas 6 hodín na ďalší let. Z letiska sme odísť nemohli, tak sme sa tu aspoň pomotali. Všetko bola ultra moderné a poriadne drahé. Lákadlom pre turistov je veľká botanická záhrada uprostred letiska s názovom Jewel. Bohužiaľ vstup  je mimo tranzitnú zónu, v ktorej sme sa nachádzali.

Po 3 hodinovom lete sme sa konečne dostali do cieľovej destinácie, konkrétne do Ho Či Minovho mesta. Po procedúrach vízových, bezpečnostných a zdravotných sme sa dostali von z letiska. Privítalo nás dusno a teplo. Premávka bola naozaj psycho. Počas dvoch kilometrov cesty na hotel sme videli celoeurópsku produkciu skútrov v premávke. Prechod cez cestu sa rovnal kamikaze. Neustály prúd áut a skútrov, medzi ktoré treba vybehnúť. Nikto nebrzdi, každý nejako obchádza. Chodník, protismer, nezájem semafor berú ako odporúčanie [😀] . Pri ubytovaní dosiahla jazyková bariéra nový level. Nerozumeli ani slovo passport