sumoto_leden

Skotsko 2017

15. a 16. den

Tyto dva dny jsou už spojeny pouze s přesunem domů. Trajekt jsme měli do Calais, ten do Dunkirque už byl plný, a následuje stejná cesta, kterou jsme jeli sem, nocleh taktéž v Obertshausen v I-motelu. Celá zpáteční cesta proběhla bez sebemenšího problému a po 1550 km jsme byli opět na rodné hroudě.

Co říci na závěr. Hodně lidí se mě ptalo, jestli stálo za to jet takový kus cesty a jestli stálo za to jet do deštivé Anglie na motorce, jestli by nebylo lepší letět či jet autem. Chápu, že to má asi každý nastavené trochu jinak. Pro mě ta motorka smysl dává, nemůžu si pomoct, ale na té motorce tu místní atmosféru člověk tak nějak víc nasaje a vstřebá, i přes všechny ty neduhy spojené s počasím, nebo možná právě proto. Člověk si to tak nějak na té motorce musí víc zasloužit, někdy i přetrpět, ale o to víc si těch zážitků potom cení, nedostane nic zadarmo. A taky ta komunita motorkářů je tak nějak víc vstřícná a komunikativní, cizí člověk se s tebou dá snadněji do řeči, než když sedíš izolován v autě. Ale je to jen můj názor. Takže jsme si splnili jeden sen a stálo to rozhodně za to. Celkově jsme najeli něco kolem 6400 km. A jestli bych jel do Skotska zase? Jel, a mile rád.