sumoto_leden

Do Tuniska ze zvědavosti

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

miramare (3) napsal 17.01.2023 v 21:12

Parádní dobrodružství, popřemýšlím o tom taky. Kdysi jsem Tunisko projel někam po Djerbu autem a rád na to vzpomínám.

navivan (4) napsal 17.01.2023 v 19:37+1

Dobrý večer, děkuji za komentáře a dotazy.

vaypor - ano, je to na zimu v Alpách apod. Klasické blastry kryjí jen prsty, já ale potřebuji odvést déšť a sníh až na rukáv za manžetu. Na jihu či proti písku to význam nemá, jen jsem si na to zvykl a už kryty ani nesundavám.

Světlas - manželka je ta nejdůležitější osoba na světě

jets - popis vjezdu je v kapitole "informace", zde ještě doplním, že s vyplněním onoho registračního formuláře mi pomohl jeden děda v civilu za 10 EUR. Já bych se s tím ve francouzštině lopotil nejméně hodinu a navíc se ta malá písmena skoro nedala přečíst. Stařík to tam za minutu namrskal v arabštině a poslepu a hned běžel k dalšímu klientovi. Celníci to po něm vůbec nekontrolovali. Podle mně to byl bývalý zaměstnanec, možná šéfko. Celkově mi tak vjezd do Tuniska zabral asi 10 minut (ovšem z trajektu jsem vystřelil jako první) a veškerá příprava na poloplánovanou zajížďku do Tuniska spočívala v tom, že jsem si vzal velký tech. průkaz. Nutný sice nebyl, ale děda to kvitoval, bravůrně se v něm orientoval. Takže vjezd snadný, ale tvůj dotaz chápu, já sám měl protichůdné informace a vylodil jsem se s tím, že to nějak dopadne - buď dobře, nebo špatně.

dafikk (45) napsal 17.01.2023 v 10:55

Supéééér Jsi borec

vaypor (7) napsal 17.01.2023 v 04:03

Co to máš na těch blástrech za textil ? Na zimu v Alpách nebo proti písku? Dík a pěknou sezonu.

Světlas (19) napsal 15.01.2023 v 20:21+1

Já to teda s tou manželkou nepochopil

Pes69 (34) napsal 15.01.2023 v 17:36

Super alternativa k profláklému Maroku… a cena trajektu taky dobrá!! A vůbec, celý správná pankáčská cesta..

jets (518) napsal 15.01.2023 v 09:42+2

ahoj, mohl bys prosím popsat podrobněji proces vjezdu do Tunisu vlastní motorkou?
Zrovna takovýto, i když krátký, výlet by stál za detailnější cestopis... Škoda, početl bych si rád